McDonald's wychodzi na prostą

Autor: Redakcja
Data dodania: 26 stycznia 2016
Kategoria:
Foto: McDonald's
McDonald's poprawił wyniki sprzedaży.

Jedno proste rozwiązanie zagwarantowało amerykańskiemu gigantowi najlepsze wyniki sprzedaży od lat.

Akcje McDonald's na giełdzie w Nowym Jorku osiągnęły rekordowy poziom ponad 120 dol. Wszystko dzięki najlepszym od lat wynikom sprzedaży, które zapewniło jedno proste rozwiązanie – podaje serwis Gazeta.pl.

Receptą na kryzys okazało się menu śniadaniowe. Po usilnych staraniach fanów amerykańskiej sieci fast food nowy szef McDonald's Steve Easterbrook w końcu się ugiął i od października ub.r. śniadaniowe McMuffiny można kupować w barze przez całą dobę. Rozwiązanie okazało się strzałem w dziesiątkę.

Globalne wyniki sprzedaży McDonald's są lepsze z kwartału na kwartał. Na koniec 2015 roku urosły aż 5%. Takiego sukcesu nikt się nie spodziewał. Najbardziej optymistyczne przewidywania zakładały wzrosty na poziomie 3,6%. Inwestorzy mówią, że w końcu na horyzoncie pojawił się ktoś (Esterbrook), kto może wyciągnąć markę z ponad dziesięcioletniej zapaści.

Te wyniki kwartalne przełożyły się na wycenę akcji amerykańskiego giganta. Obecnie za akcje McDonald's płaci się ponad 120 dol., choć jeszcze niedawno kosztowały poniżej 90 dol. Pytanie „Co dalej?” zadają sobie inwestorzy i franczyzobiorcy na całym świecie. Czy akcja z całodobowym menu śniadaniowym to był jednorazowy strzał poprawiający wyniki czy stały trend? Na odpowiedź jest jeszcze za wcześnie.

„Wygląda na to, że wychodzą na prostą” - mówi analityczka Bloomberga Jennifer Bartashus i dodaje: „Prawdziwe pytanie brzmi: czy osoba, która przyjdzie i spróbuje jajecznego McMuffina, będzie chciała to powtórzyć?”.

W Polsce działa 365 restauracji w ponad 150 miastach. Blisko 70% lokali są prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców działających pod szyldem i w ramach systemu McDonald's. W chwili obecnej działa 249 restauracji licencyjnych, które prowadzi 63 franczyzobiorców.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram