McDonald's w pierwszej dziesiątce najcenniejszych marek

Autor: Redakcja
Data dodania: 15 czerwca 2016
Kategoria:
Foto: McDonald's
Oto jedna z najcenniejszych marek świata.

Amerykański gigant fast-food znalazł się w pierwszej dziesiątce najcenniejszych marek świata. 

Pozycję lidera w badaniu najcenniejszych marek świata Brandz Top 100 zajął Google. Wartość marki wyceniono na 229,2 mld dolarów. Ubiegłoroczny lider BrandZ - Apple spadł na drugie miejsce w rankingu. Wartość tej marki wynosi 228,5 mld dolarów. Microsoft utrzymał trzecią pozycję w zestawieniu najcenniejszych marek na świecie z wartością 121,8 mld dolarów (wzrost o 5%).

Wartość brandu McDonald's (8 miejsce) to 88,65 mld dol. wzrosła ona w ciągu ostatniego roku o 9%. Poza pierwszą 10. wypadła w tym roku marka Coca-Cola, której wartość spadła w skali roku o 4%, do 80,3 mld dolarów. Brand ten spadł z miejsca 8 na 13.

BrandZ to badanie, które łączy w sobie wskaźniki wartości marek (b2c oraz b2b) oparte na wywiadach przeprowadzanych z ponad 3 milionami konsumentów na całym świecie. W kolejnym kroku przeprowadza się analizę wyników finansowych i biznesowych każdej z firm (na podstawie danych dostarczanych przez Bloomberg i Kantar Retail), aby wyodrębnić rolę marki w generowaniu sprzedaży i wartości dla akcjonariuszy.

Jednak najważniejszym elementem przy określaniu wartości marki jest jej postrzeganie przez konsumentów. Według BrandZ marki są wypadkową wyników biznesowych, atrakcyjności produktu, klarownego pozycjonowania oraz pozycji lidera. Ponadto ranking bierze pod uwagę różnice regionalne. Wynika to z faktu, że wskaźniki udziału marek w budowaniu wartości mogą być znacząco odmienne w różnych krajach.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 30 listopada 2022
Omni-commerce – jak kupują polscy konsumenci?
Data dodania: 29 listopada 2022
Innowacje w branży edukacyjnej docenione
Data dodania: 28 listopada 2022
Franczyza Zdrowa Krowa z ambitnym planem na 2023 rok
Data dodania: 25 listopada 2022
Najlepsza oferta Black Week w tym roku

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram