McDonald's testuje bary sałatkowe

Autor: Redakcja
Data dodania: 19 listopada 2010
Kategoria:
McDonaldsFast foodowy gigant rozpoczął testowanie we Francji konceptu restauracji, w której nie ma burgerów, pojawia się natomiast szeroki wybór sałatek i kaw.

Restauracja została otwarta pod koniec października w podparyskim Hauts-de-Seine we Francji i działa pod marką McCafe, pod którą McDonald's uruchamia kąciki kawiarnianie przy swoich lokalach na całym świecie. W tym McCafe niedostępna będzie jednak oferta burgerów, zamiast tego pojawi się bar sałatkowy.

Nowa propozycja jest efektem ubiegłorocznego eksperymentu, kiedy to McDonald's przy jednej ze swoich francuskich restauracji działających w tradycyjnym formacie otworzył bar sałatkowy. Sałatki przygotowywane są na oczach klientów z wybranych przez niego składników. Do wyboru jest ich aż 28. Średnia cena dania to ok. 7 euro.

McDonald's zapowiada, że jeśli najnowszy projekt się powiedzie, bary sałatkowe zostaną dołączone do pozostałych działających punktów McCafe. We Francji jest ich już 100.

W naszym kraju dodatkowe oferty w lokalach sieci są w znacznie wcześniejszym stadium zaawansowania. Widać jednak wyraźnie, że McDonald's pokłada w nich duże nadzieje. Świadczy o tym chociażby fakt, że niemal wszystkie nowo otwarte, budowane obecnie oraz planowane restauracje mają kącik McCafe. Na razie jest ich 22 na 245 restauracji działajacych w Polsce.

We wcześniejszym stadium rozwoju są także sieci barów sałatkowych, w stosunku do których konkurencyjna będzie nowa oferta McDonald's testowana we Francji. Największą jest Salad Story, rodzimy koncept, który ma w planach ekspansję zagraniczną, w tym we Francji, o czym pisaliśmy ostatnio na portalu FranczyzawPolsce.pl. W naszym kraju obecna jest także francuska sieć Salad&Co. należąca do grupy Agapes - działa tu jednak tylko jeden bar sałatkowy tej firmy, która skoncentrowała się bardziej na rozwoju innych marek - Pizza Pai i Bistro Flunch - w sumie kilkadziesiąt lokali. Bary sałatkowe są także uzupełnieniem oferty sieci Pizza Hut rozwijanej w naszym kraju przez AmRest.

 
JCB

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram