McDonald's pozbywa się własnych lokali

Autor: Redakcja
Data dodania: 15 kwietnia 2016
Kategoria:
Foto: McDonald's

Gigant fast foodu planuje sprzedać około 3 tys. restauracji w ramach zmiany modelu biznesowego w jednym z regionów świata.

Jak donosi PAP, McDonald's Corp. chce sprzedać prawie 3 tys. swoich restauracji w północnej Azji. Zamierza przekazać restauracje we franczyzę podobnie jak robią to inni globalni operatorzy restauracji na świecie.

Amerykański gigant zaangażował firmę Morgan Stanley do przeprowadzenia sprzedaży restauracji w Chinach, Hongkongu i Korei Południowej. Proces sprzedaży może potrwać od 3 do 4 tygodni.

Ciekawe jest to, że w Chinach McDonald's jest numerem 2. wśród fast foodów, po YUM Brands Inc., który zarządza restauracjami KFC i Pizza Hut.

W Polsce McDonald's również stawia na franczyzobiorców. Według naszych informacji, w tym roku globalna sieć restauracyjna otworzy kilkanaście nowych obiektów w Polsce. Większość z nich zostanie przekazana franczyzobiorcom.

Blisko 70% restauracji McDonald's w Polsce to lokale licencyjne prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców działających pod szyldem i w ramach systemu McDonald's. Inwestując własne środki finansowe, osoba taka korzysta z marki, systemu stworzonego przez korporację oraz jej doświadczenia.

W roku bieżącym zamierzamy utrzymać podobne tempo rozwoju sieci, jak w latach ubiegłych (kilkanaście nowych obiektów rocznie). Franczyzę McDonald’s kierujemy do osób, które mają doświadczenie oraz udokumentowane sukcesy biznesowe i dzięki temu zdołali zakumulować dostateczne środki finansowe na wykupienie franczyzy. Minimalna kwota inwestycji to1 200 000 zł – powiedział nam Krzysztof Stępień, Franchising Supervisor McDonald’s Polska.

Obecnie w Polsce działa 366 restauracji McDonald’s które zatrudniają ponad 18 500 osób. 249 z nich to obiekty prowadzone przez 63 licencjobiorców, niezależnych przedsiębiorców działających na podstawie umowy franczyzy z McDonald’s.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram