McDonald’s otworzy kilkanaście restauracji

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: McDonald’s
McDonald’s zwiększy liczbę franczyzowych restauracji.

W tym roku globalna sieć restauracyjna otworzy kilkanaście nowych obiektów w Polsce. Większość z nich zostanie przekazana franczyzobiorcom.

Blisko 70% restauracji McDonald's w Polsce to lokale licencyjne prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców działających pod szyldem i w ramach systemu McDonald's. Inwestując własne środki finansowe, osoba taka korzysta z marki, systemu stworzonego przez korporację oraz jej doświadczenia.

Obecnie działa w Polsce 366 restauracji McDonald’s które zatrudniają ponad 18 500 osób. 249 z nich to obiekty prowadzone przez 63 licencjobiorców, niezależnych przedsiębiorców działających na podstawie umowy franczyzy z McDonald’s.

– W roku bieżącym zamierzamy utrzymać podobne tempo rozwoju sieci, jak w latach ubiegłych (kilkanaście nowych obiektów rocznie). Większość z nich będzie przekazana we franczyzę. Franczyzę McDonald’s kierujemy do osób, które mają doświadczenie oraz udokumentowane sukcesy biznesowe i dzięki temu zdołali zakumulować dostateczne środki finansowe na wykupienie franczyzy. Minimalna kwota inwestycji to1 200 000 zł – mówi nam Krzysztof Stępień, Franchising Supervisor McDonald’s Polska.

Zysk z prowadzenia restauracji nie podlega podziałowi i w całości należy do franczyzobiorcy. Zależy on od wielu czynników: wielkości początkowej inwestycji, struktury finansowania inwestycji (wysokości zaciągniętego kredytu i stóp procentowych), kontroli bieżących kosztów, efektywności prowadzonych lokal­nych akcji marketingowych, położenia restauracji (którego atrakcyjność w ciągu 20 lat może się zmienić), efektów zwiększania sprzedaży, a przede wszystkim zdolności franczyzobiorcy do prowadzenia interesów, jego zaangażowania w pracę restauracji i osiąganych wyników.

Franczyzobiorcy McDonald's zobowiązani są również do reinwestycji w prowadzone przez siebie restauracje w przypadku wszelkich innowacji wprowadzanych przez korporację. Dotyczy to zakupu różnego rodzaju urządzeń, ale również poważniejszych inwestycji, takich jak modernizacja budynku restauracji czy też zmiana systemu produkcyjnego lub systemu obsługi gości restauracji.

Szczegóły współpracy z McDonald’s znajdują się w naszej bazie systemów franczyzowych.

 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram