McDonald's oskarżany o unikanie podatków

Autor: Redakcja
Data dodania: 4 grudnia 2015
Kategoria:
Foto: McDonald's
McDonald's działał niezgodnie z prawem podatkowym?

Komisja Europejska wszczęła formalne śledztwo w związku ze specjalnym traktowaniem firmy McDonald's przez władze Luksemburga, co miało pozwolić korporacji na korzyści podatkowe. Zdaniem KE może to naruszać unijne prawo – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

KE będzie sprawdzać, czy Luksemburg specjalnie dla korporacji McDonald's nie odstąpił od swoich krajowych przepisów prawa podatkowego oraz umowy z USA o unikaniu podwójnego opodatkowania. Dawałoby to sieci restauracji przywileje, z jakich nie mogły korzystać inne firmy będące w takim samym położeniu.

Jak podała KE, McDonald's European Franchising nie płaciło na podstawie dwóch decyzji podatkowych z 2009 roku podatków korporacyjnych w Luksemburgu mimo osiągania wysokich zysków. W 2013 roku wynosiły one 250 mln dolarów.
McDonald's to jedna z najbardziej znanych marek gastronomicznych na świecie. Obecnie w ponad stu pięćdziesięciu miastach Polski działa 363 restauracji. Rekordzistką pod względem liczby jest Warszawa z 41 lokalizacjami.

Na liście lokalizacji znajdują się nie tylko tak duże miasta jak Warszawa czy Łódź, ale również miasta o zdecydowanie mniejszej liczbie mieszkańców, jak np. Dębica, Kępno, Ostrowiec Świętokrzyski czy Skierniewice.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram