McDonald’s nie zwalnia tempa

Autor: Redakcja
Data dodania: 7 stycznia 2013
Kategoria:
mcdonalds_160

mcdonalds_160

W 2012 roku największa sieć restauracji typu fast food otworzyła w Polsce 22 nowe placówki oraz jedną tymczasową w warszawskiej strefie kibica podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Wiele wskazuje na to, że w 2013 roku McDonald’s nie zamierza zwalniać. Zatrudniająca obecnie 16 tys. pracowników firma planuje kolejne otwarcia. Obecnie trwa budowa 6 nowych restauracji, w planach jest dalszy, intensywny rozwój.

W Polsce aktualnie działa 301 lokali gastronomicznych sieci McDonald’s. 169 z nich prowadzonych jest na zasadach franczyzy przez 58 franczyzobiorców. Firma przez cały czas pracuje nad umacnianiem współpracy z licencjobiorcami.

Aby stać się franczyzobiorcą restauracji McDonald’s trzeba dysponować – nieobciążonym żadnymi roszczeniami – kapitałem na poziomie 1,2 mln zł. Oferta skierowana jest tylko i wyłącznie do osób fizycznych, inwestujących własne pieniądze (wykluczone są spółki wielu osób). Przed podpisaniem umowy franczyzowej, franczyzobiorca zobowiązany do odbycia wielomiesięcznego szkolenia przygotowującego do prowadzenia własnej restauracji. Umowa franczyzy zawierana jest na 20 lat a decyzję co do ewentualnej lokalizacji podejmuje McDonald’s Polska Sp. z o.o.

McDonald’s zadebiutował na polskim rynku w 1992 roku. Dziś sieć funkcjonuje w 120 miastach. Na świecie działa ponad 34 tys. lokali firmy. Pod koniec 2012 roku wszystkie restauracje sieci McDonald’s działające na świecie dłużej, niż rok odnotowały wzrost sprzedaży o 2,4 proc.

.
Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram