McDonald's ma najgorszą sprzedaż w ciągu ostatnich 10 lat

Autor: Redakcja
Data dodania: 13 sierpnia 2014
Kategoria:
McDonald's ma najgorszą sprzedaż od ponad10 lat

McDonald's ma najgorszą sprzedaż od ponad10 lat

McDonald's, gigant branży fast food odnotowuje straty. W lipcu br. sprzedaż globalna firmy spadła o 2,5%. Jak donosi portal Nbr.com to najgorszy wynik McDonald's od ponad 10 lat. 

Międzynarodowa sieć restauracyjna traci z powodu sprzedaży zepsutego mięsa w Chinach oraz Japonii. Chodzi o to, że spółka Husi Food, firma przetwórstwa mięsnego, fałszowała etykiety na produktach i dzięki temu sprzedawała kontrahentom przeterminowane mięso.

Firma dostarczała mięso nie tylko do McDonald's. Odbiorcami zepsutej produkcji były też inne fast foody, m.in. KFC i Pizza Hut. McDonald's wycofał umowę z Husi Food oraz wstrzymał sprzedaż kurczaka oraz wołowiny, co spowodowało straty finansowe.

W rezultacie w regionie Azji i Pacyfiku, Bliskiego Wschodu oraz w Afryce sprzedaż McDonald's spadła o 7,3%. To gorzej niż prognozowali analitycy. Eksperci spodziewali się spadku na poziomie 0,5%. W Stanach Zjednoczonych sprzedaż spadła o 3,2% (prognozowane 2,5 proc.), w Europie zaś wzrosła o 0,5%.

INK

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram