McDonald’s łamie stereotypy na temat pracy w gastronomii

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: McDonald’s
McDonald’s łamie stereotypy pracy w gastronomii

Franczyzowa sieć restauracji szybkiej obsługi rozpoczęła działania wizerunkowe pod hasłem „Witamy w McDonald’s". Kampania jest skierowana do kandydatów do pracy, w tym grup, które do tej pory nie były w centrum zainteresowania pracodawców z branży gastronomicznej.

Przekaz ma trafić m.in. do osób z niepełnosprawnościami, pracowników 50+ i młodych matek. McDonald’s już wcześniej zatrudniał osoby z tych grup, po raz pierwszy jednak przygotował dla nich specjalne odsłony swojej kampanii.

Jak mówi Renata Prys, dyrektor HR McDonald’s Polska firma chce pokazać, że praca w McDonald’s może być atrakcyjna dla różnych grup kandydatów: od młodocianych, zdobywających swoje pierwsze doświadczenia w czasie ferii czy wakacji, po osoby tuż przed emeryturą.

Bohaterami naszych działań są sami pracownicy: w różnym wieku, z różnym  wykształceniem, w różnych sytuacjach życiowych. Wybraliśmy ich w wyniku wewnętrznego castingu i mieliśmy z tym spory problem – tak wiele ciekawych historii zostało zgłoszonych przez ludzi. To potwierdziło, że panujące na rynku stereotypy dotyczące pracy w gastronomii, w przypadku pracowników McDonald’s mają niewiele wspólnego z rzeczywistością – komentuje Renata Prys.

Kampanię poprzedził kilkumiesięczny projekt badawczy, w ramach którego McDonald’s analizował opinie pracowników i potencjalnych kandydatów. Na tej podstawie powstała też kompleksowa strategia employer branding dla polskiego rynku. Obecnie działania skupione są na prezentacji pracowników w dwóch odsłonach: zawodowej, związanej z pracą w restauracji, i prywatnej.

Obejmują m.in. kampanię telewizyjną, marketing treści w rozgłośniach radiowych i prasie poradnikowej, a także targetowane działania online. Wszystkie materiały odsyłają do nowej strony internetowej, która jako jedna z pierwszych stron karierowych w Polsce została przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram