McDonald's coraz częściej wzbogacony o McCafe

Autor: Redakcja
Data dodania: 9 sierpnia 2010
Kategoria:
McCafe_w_KrakowieOfertę kawiarnianą posiada najnowszy lokal uruchomiony w Błoniu. Będą ją mieć także cztery restauracje, których budowa właśnie się rozpoczęła.

W miniony piątek otwarta została 243. restauracja McDonlad's w naszym kraju. Mieści się ona w Błoniu i działa w formule McDrive. Zatrudnia 62 pracowników, z czego 12 to kadra menadżerska. Goście mogą zjeść posiłek w klimatyzowanej sali oferującej 130 miejsc siedzących bądź w przyrestauracyjnym ogródku. Klasyczna oferta McDonald’s została wzbogacona o promowaną od pewnego czasu linię produktów McCafe. W tym celu wydzielono na sali jadalnej samodzielną część kawiarnianą z oddzielną ladą.

– Zakładamy, iż ze względu na lokalizację restauracji przy drodze z Warszawy na Poznań duży odsetek gości będą stanowić zmotoryzowani – mówi Krzysztof Kłapa, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska. – Z myślą o nich powstała linia McDrive oraz wygodne parkingi. Natomiast dla miłośników kawy i deserów uruchomiliśmy strefę McCafe. Spodziewamy się, że spotka się ona z dużym zainteresowaniem naszych gości, którzy docenią oferowane w niej wysokiej jakości gorące i mrożone kawy oraz szeroki wybór deserów. Inwestycja w Błoniu to kolejne tegoroczne otwarcie stanowiące potwierdzenie naszych zamierzeń co do dalszego dynamicznego rozwoju sieci. W chwili obecnej prowadzone są prace budowlane na szeregu dalszych lokalizacji.

Do kilku miejscowości, w których prace na budowie idą już pełną parą, dołączyły ostatnio cztery kolejne. McDonald's zapowiedział bowiem otwarcie swoich pierwszych obiektów w Brzesku, Ostrowcu Świętokrzyskim, Nowym Dworze Gdańskim i Ostrowie Wielkopolskim. W ofercie każdej z tych restauracji znajdzie się m.in. McCafe. Lokale zostaną otwarte jeszcze w tym roku.

Jak zapowiadała niedawno Monika Dąbrowska, franchising manager w McDonald's Polska w wywiadzie dla portalu FranczyzawPolsce.pl (można go przeczytać tutaj), firma zamierza w najbliższych latach uruchamiać w naszym kraju ok. 20-30 restauracji rocznie i taką samą ilość chce oddawać we franczyzę. Wiele z nich trafia w ręce dotychczasowych biorców.

Na 243 restauracje McDonald's w Polsce 103 są prowadzone przez 50 licencjobiorców. 168 placówek działa w formule McDrive, a 19 posiada opcję McCafe. Potencjalny franczyzobiorca, który chce dołączyć do sieci, musi dysponować środkami na poziomie minimum 1,2 mln zł.

JCB

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram