McDonald's cały czas na fali wzrostowej

Autor: Redakcja
Data dodania: 26 lipca 2011
Kategoria:
mcdonaldsSprzedaż w europejskich restauracjach oraz kąciki McCafe windują przychody i zyski fast foodowego giganta.

Globalna sprzedaż w restauracjach McDonald's dla porównywalnej liczby lokali wzrosła w drugim kwartale 2011 roku o 5,6 proc., przy czym w USA była wyższa o 4,5 proc., w krajach Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki o 5,2 proc., zaś w Europie aż o 5,9 proc. - podał McDonald's w komunikacie prasowym. Pierwsze półrocze zakończyło się dla całej spółki 13-proc. wzrostem przychodów (do 13 mld dol.) i zysków (do 2,6 mld dol.).

Spółka podkreśla, że duży wpływ na lepsze wyniki, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, miał rozwój oferty McCafe, czyli kącików kawiarnianych serwujących kawę, ciasta, a także chłodne drinki. Na poprawie wyników w Azji i Afryce zaważyły natomiast liczne udognodnienia dla klientów, takie jak wydłużenie godzin otwarcia restauracji, wprowadzenie opcji drive-thru, a także dostawy. Wśród rynków europejskich szczególnie pozytywnie wyróżniały się Francja, Wielka Brytania i Rosja.

- Po rozpoczęciu trzeciego kwartału, widzimy, że nasza dobra passa trwa. W lipcu wzrost sprzedaży porównywalnej powinien wynieść między 4 a 5 proc. - powiedział  Jim Skinner, dyrektor generalny McDonald's.

Jak McDonald's radzi sobie w Polsce? Cały czas dysponuje największą siecią restauracji w naszym kraju i nie zamierza z tej pozycji rezygnować. Od początku bieżącego roku ruszyły co prawda tylko cztery nowe obiekty, ale kilkanaście kolejnych jest w budowie bądź na etapie uzyskiwania niezbędnych pozwoleń. Obecnie sieć liczy 262 restauracje, z czego 122 prowadzone są na zasadzie franczyzy. Oznacza to, że od początku roku firma przekazała 7 kolejnych lokali w ręce licencjobiorców, których ma już w naszym kraju 50. Dołączyć do ich grona mogą osoby, które zdecydują się przejść blisko roczne szkolenie, a także dysponują kapitałem na inwestycję w wysokości minimum 1,2 mln zł.

JCB

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram