MBE tnie o połowę koszty otwarcia placówki

Data dodania: 16 marca 2020
Kategoria:
Foto: MBE

Sieć punktów świadczących drobne usługi dla biznesu ma za sobą bardzo udany rok. Jej obroty na rynku polskim wzrosły o ponad 40 proc. W ciągu najbliższych 5 lat MBE chce uruchomić tu aż 150 nowych placówek. W realizacji planów ma pomóc nowa, atrakcyjniejsza cenowo oferta dla franczyzobiorców.

Sieć Mail Boxes Etc. liczy już ok. 2600 punktów w ponad 50 krajach. Placówki MBE znakomicie radzą sobie także na rynku polskim, odnotowując tu w ostatnich latach rekordowe wyniki – w 2018 roku obroty sieci zwiększyły się o ok. 30 proc., zaś w minionym roku o kolejne 43 proc.

– Tak znaczące wzrosty obrotów w sieci, ogromne zapotrzebowanie na usługi logistyczno-wysyłkowe w sektorze małego i średniego biznesu oraz zwiększający się rynek e-commerce przekonały właścicieli marki do wyjścia naprzeciw trudnościom w pozyskiwaniu finansowania przez franczyzobiorców i przejęcia części kosztów inwestycji początkowej, co obniżyło jej wartość o ponad połowę. Dzięki tej zmianie do końca 2024 roku na mapie Polski pojawi się ponad 150 nowych placówek MBE – zapowiada Sylwia Wiski, zajmująca się rozwojem sieci na polskim rynku.

Wcześniej na uruchomienie placówki pod szyldem MBE franczyzobiorca potrzebował kwoty rzędu 60-70 tys. zł, obecnie wystarczy ok. 30 tys. zł. – Zmiana na pewno nie jest na stałe, bo jej głównym celem jest przyspieszenie wzrostu sieci, natomiast wierzę, że dzięki niej wielu franczyzobiorców będzie miało szansę na realizację swoich marzeń i zbudowanie stabilnego biznesu z MBE – dodaje Sylwia Wiski.

Już w ciągu kilku tygodni od obniżenia progu wejścia do sieci dołączyło do niej 6 franczyzobiorców, którzy do końca marca otworzą oddziały w Pruszkowie, Stargardzie, Białymstoku, Rzeszowie, Raszynie i Łodzi.

Planując uruchomienie biznesu pod szyldem MBE, warto mieć również na uwadze to, że miesięczne koszty prowadzenia placówki wynoszą ok. 7000 - 10 000 zł, zaś rentowność pojawia się po około 6 miesiącach. Na zwrot z inwestycji i pierwsze zyski można liczyć w drugim roku działalności. Franczyzobiorcy MBE często decydują się wówczas na otwarcie kolejnego oddziału.

Trzy w jednym

Biznes Mail Boxes Etc. opiera się na trzech głównych filarach. Wiodącymi obszarami są mikro logistyka i przesyłki kurierskie.

– Branża usług kurierskich bardzo dynamicznie rośnie, gdyż coraz więcej zakupów odbywa się online. Z jednej strony e-commerce bardzo pomaga, z drugiej jest też tutaj największa konkurencja cenowa. Uzupełnieniem jest dla nas mikro logistyka. Dla małych firm wynajęcie magazynu w wielkim centrum logistycznym jest nieopłacalne. Wynajęcie regału w MBE jest natomiast świetnym rozwiązaniem, gdyż mają tu wszystko w jednym miejscu: od pakowania po wysyłkę i zarządzanie zwrotami – mówi Sylwia Wiski.

Zobacz także: E-handel dodał skrzydeł kurierom

Trzeci obszar działalności MBE to poligrafia – przygotowanie i wydruk różnego rodzaju materiałów. Jest to ciekawa propozycja dla firm, które potrzebują mniejszych nakładów, na szybko, z małymi poprawkami.

– Największe szanse na rozwój naszego biznesu wynikają właśnie z połączenia różnych usług w jednym miejscu. Opieranie się tylko na jednej nodze zawsze jest ryzykowne, a model biznesowy jest bezpieczny, kiedy jest stabilny. I my naszą stabilność budujemy od 40 lat – podsumowuje Sylwia Wiski.

Zobacz nasz katalog sieci franczyzowych i upewnij się która franczyza będzie dla Ciebie najlepsza.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: uzależniona od lokalu i wyposażenia
  • Opłata wstępna: tak
  • Opłata bieżąca: wyrażana w procentach od obrotu
  • Opłata marketingowa: wyrażana w procentach od obrotu

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design