MBE nie będzie wchodzić do galerii

Autor: Redakcja
Data dodania: 2 czerwca 2011
Kategoria:
MBE_-_zdjecie_placowki

MBE_-_zdjecie_placowki

Testy pierwszego punktu, który działał w krakowskiej Bonarce, nie wypadły pomyślnie, dlatego placówki Mail Boxes Etc. będą otwierane wyłącznie w lokalizacjach przyulicznych.

Obecnie w naszym kraju działa 13 placówek MBE, w tym najnowsza uruchomiona w tym roku w Szczecinie. Dwie kolejne już szykują się do otwarcia - w Sopocie i Krakowie. Nowa placówka w stolicy Małopolski zastąpi działającą dotychczas w CH Bonarka. Jak się okazało, galerie handlowe są dla naszych rodaków przede wszystkim miejscem na zakupy, wypoczynek i oderwanie się od pracy. Punkt świadczący usługi dla biznesu nie spotkał się tam z wystarczająco dużym zainteresowaniem, które zrekompensowałoby wysokie koszty najmu powierzchni w takiej lokalizacji.

- Sam koncept cieszy się natomiast coraz większym powodzeniem zarówno wśród franczyzobiorców, jak i klientów - zapewnia Andrzej Partyka, właściciel firmy Parta, która rozwija poprzez franczyzę dwie sieci: MBE i Galeria Prezentów. - Obroty i zyski sieci MBE rosną w tempie dwucyfrowym rok do roku, bowiem coraz więcej firm dostrzega zalety outsourcingu drobnych usług biurowych - dodaje.

Nie każdy może jednak zostać franczyzobiorcą MBE i jedyną barierę nie są tu bynajmniej zasoby finansowe (ok. 110 - 130 tys. zł). - To koncept wymagający określonych kompetencji i doświadczenia. Przy rekrutacji franczyzobiorców musimy stosować wysokie standardy wyznaczane przez głównego franczyzodawcę, bowiem MBE to sieć międzynarodowa, posiadająca ponad 6500 punktów na świecie - podkreśla Andrzej Partyka.

Firma Parta koncentruje się obecnie przede wszystkim na rozwoju sieci MBE, która osiąga coraz lepsze wyniki. Spowalnia jednocześnie rozwój Galerii Prezentów w związku z tym, że luksusowe produkty w czasach kryzysu nie sprzedają się tak dobrze jak w czasach prosperity.

- Nie zamrażamy jednak zupełnie działań związanych z tą siecią. W tym roku uruchomiliśmy już Galerię Prezentów w Radomiu, a do otwarcia szykuje się sklep w Kielcach. Jest też możliwość przejęcia kilku działających placówek - mówi Partyka.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: uzależniona od lokalu i wyposażenia
  • Opłata wstępna: tak
  • Opłata bieżąca: wyrażana w procentach od obrotu
  • Opłata marketingowa: wyrażana w procentach od obrotu

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram