Maxipizza czeka na wakacje

Autor: Redakcja
Data dodania: 22 kwietnia 2009
Kategoria:

    maxi_pizza_logo.jpgPonad rok temu na NewConnect zadebiutowała spółka Maxipizza. Na początku sesji inwestorzy płacili za akcje 4,53 zł (co oznaczało wzrost na otwarciu o 202 proc.) Dziś za akcje spółki płacimy 0,44 zł.

Pozyskane z debiutu na NewConnect środki spółka planowała przeznaczyć na rozbudowę sieci franczyzowej. Uznano, że jest to dobry sposób na znacznie przyspieszenie rozwoju firmy. Dziś Maxipizza dysponuje czterema lokalami. W 2008 roku w Sosnowcu ruszyła pierwsza restauracja oparta na franczyzie.

Słaba końcówka roku….
maxi_pizza_fotka.jpgW ostatnim kwartale 2008 roku spółka zanotowała znaczący spadek. Jak poinformowano w oficjalnym raporcie czynnikami mającymi wpływ na ujemny wynik finansowy spółki były koszty związane z działalnością restauracji w Zakopanem oraz koszty uruchomienia nowej pizzerii w Krakowie. Jak podkreślano, natężenie ruchu turystycznego w Zakopanem w IV kwartale jest najniższe w skali roku, spółce pomimo podjętych działań promocyjno-marketingowych nie udało się w przedmiotowej lokalizacji osiągnąć zakładanego poziomu przychodów. W ramach realizacji planu rozwoju w oparciu o współpracę na zasadzie franczyzy uruchomiona została nowa pizzeria w Sosnowcu. Spółka zawarła również umowę najmu lokalu w Świętochłowicach oraz umowę franczyzową z partnerem, który będzie prowadził pizzerię w Świętochłowicach. Lokale w Świętochłowicach oraz Sosnowcu charakteryzują się niewysokim poziomem stałych kosztów utrzymania. Lokalizacje w Sosnowcu oraz Świętochłowicach znajdują się w miejscach o dużym natężeniu ruchu, jak również obejmują swoim zasięgiem dużą liczbę potencjalnych odbiorców zamawiających posiłki z bezpośrednią dostawą do klienta.

W oczekiwaniu na sezon letni….
Maxipizza prowadzi restauracje serwujące pizzę, w segmencie "casual dinning", sprzedając codzienne posiłki o wysokiej jakości w średniej cenie, znajdują się powyżej fast foodów, a poniżej typowych restauracji. Zarząd spółki jest zdania, że niskie koszty utrzymania oraz znaczący potencjał rynkowy powinny pozwolić na stosunkowo szybkie osiągnięcie progu rentowności we wspomnianych powyżej lokalizacjach. Teraz pozostaje czekać na lepszy sezon sprzedażowy, co w ocenie zarządu Maxipizzy nadejdzie wraz z latem. Sprzedaż w nowej pizzerii w Krakowie uruchomionej pod koniec grudnia 2008 wzrasta zgodnie z założeniami i począwszy od kwietnia 2009 lokalizacja w Krakowie powinna zacząć generować zysk. Spółka spodziewa się poprawy wyników w Zakopanem w I kwartale 2009 w związku ze szczytem sezonu turystycznego. Jak zapewniono w raporcie czynniki te powinny wpłynąć na istotną poprawę wyników spółki począwszy od I kwartału 2009. Maxi Pizza chce się dalej rozwijać - na Śląsku i w Małopolsce.

Agnieszka Grabuś, 22 kwietnia 2009 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram