Maxi Pizza wkracza na New Connect

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 lutego 2008
Kategoria:

Kielecka sieć pizzerii Maxi Pizza powstała 6 lat temu. Dziś ma cztery restauracje, planuje rozwój własnych placówek i otwieranie franczyzowych restauracji. W tym tygodniu zadebiutuje na rynku New Connect.

Zapisy na akcje Maxi Pizzy miały się rozpocząć już w styczniu, ale zostały przełożone ze względu na ostatnie spadki nienotowane od lat. Z naszych najnowszych informacji wynika, że firma wejdzie na New Connect w tym tygodniu.

Z emisji akcji spółka chce pozyskać około 3 mln zł i przeznaczyć je na rozbudowę sieci: podwojenie istniejącej, czyli otwarcie kolejnych czterech lokali własnych  i równolegle rozwój poprzez franchising. Ponadto, wkrótce zostanie otwarta kolejna restauracja w centrum Zakopanego: przy Placu Niepodległości, niedaleko Krupówek. Głównymi kierunkami dalszej ekspasji będzie Śląsk i Warszawa.

Równolegle, rozbudowę sieci własnych placówek ma wspierać franczyza. Wymagania wobec przyszłych nabywców licencji to przede wszystkim posiadanie własnego lub długoletni najem lokalu i środki wystarczające na przystosowanie go, wyposażenie i bieżącą działalność. Zarząd firmy kończy właśnie prace nad podręcznikiem operacyjnym, czyli zbiorem szczegółowych zasad prowadzenia placówki franczyzowej. W tym oraz w opracowaniu całego pakietu franczyzowego i koncepcji budowy sieci  doradza Maxi Pizzy Akademia Rozwoju Systemów Sieciowych.

Plany spółki na dalszą przyszłość mówią o wejściu także na główny rynek GPW. Są już na nim wielcy konkurenci Maxi Pizzy, firmy: Sfinks, PolRest i AmRest. 

Agnieszka Gierzyńska-Zalewska, 18.02.2008.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram