Masz biuro? Poszerz działalność

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Grzegorz Krajczok, właściciel firmy Kancelaria Rachunkowa - księgowość, rachunkowość
Pracując na licencji firmy Kancelaria Rachunkowa - księgowość, rachunkowość można świadczyć też inne usługi komplementarne.

Usługi to jedna z branż, w której znajdziemy wiele propozycji współpracy partnerskiej. Nie brakuje tu też debiutów, tak jak w przypadku firmy Kancelaria Rachunkowa - księgowość, rachunkowość, która w tym roku uruchomiła ofertę franczyzy i zachęca przedsiębiorców do poszerzenia ich dotychczasowej działalności.

Ten system franczyzowy daje możliwość prowadzenia Kancelarii Rachunkowej bez inwestycji w oprogramowanie, gdyż to franczyzodawca zapewnia pełną obsługę informatyczną.

Oferujemy dwie możliwości współpracy. Pierwsza jest skierowana do księgowych z doświadczeniem. Współpraca polega na otwarciu biura i księgowaniu faktur zdalnie na naszym programie. W drugim przypadku oferta jest skierowana do księgowych bez doświadczenia, współpraca polega na otwarciu biura oraz przesyłanie faktur (poczta, skan, itp.) do nas, my księgujemy faktury i odsyłamy gotowy segregator do oddania klientowi. Co ważne, nie przewidujemy zakazu usług komplementarnych. To znaczy, że w ramach naszej franczyzy można prowadzić inną działalność: usługi prawne, poligraficzne itp. – mówi portalowi Franczyzawpolsce.pl Grzegorz Krajczok, właściciel firmy Kancelaria Rachunkowa - księgowość, rachunkowość.

Wśród korzyści dla franczyzobiorcy wymienia także dostęp do porad prawnych w zakresie prawa bilansowego i placowego, reklamę usług biura w internecie i brak opłaty przystąpienia do sieci.

Do końca tego roku planujemy otworzyć pięć jednostek franczyzowych. Budujemy sieć oddziałów na terenie całego kraju, nie mamy ograniczeń terytorialnych. Partner musi mieć własne lub wynajmowane biuro z dostępem do internetu oraz umieścić wizualizację sieci w widocznym miejscu. Franczyzobiorcy są  rozliczani według określonej stawki prowizyjnej, a opłata bieżąca to 5% od obrotów miesięcznie – dodaje Grzegorz Krajczok.

Obecnie to rynek decyduje o dostępie do wykonywania zawodu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Pozwala to tym samym na poszerzenie swobody gospodarczej oraz wzrost konkurencyjności w tym sektorze usług.

Z badania „Rynek usług księgowych po uwolnieniu zawodu” ( portal Księgowi Przyszłości), którym zostało objęto 600 respondentów z całego kraju z podziałem na dwie kategorie - biura rachunkowe oraz przedstawiciele sektora MŚP wynika, że prawie 57% respondentów korzysta z księgowości wewnętrznej, natomiast około 43% badanych firm zleca prowadzenie księgowości firmie zewnętrznej. Oznacza to, że istnieje sporo podmiotów, które nie zdecydowały się outsourcing księgowości. Jest to rynek z potencjałem, który w najbliższych latach będzie rósł.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram