MasterCard dopłaca za terminale płatnicze

Data dodania: 19 sierpnia 2014
Autor: Redakcja
Kategoria:
MasterCard dopłaca firmom za terminale płatnicze; Foto: MasterCard

Nawet 65 euro - takie jednorazowe wsparcie mogą otrzymać agenci rozliczeniowi przy zakupie mobilnego terminala płatniczego mPOS dla małych i średnich przedsiębiorców. Polski oddział MasterCard Europe przygotował specjalny program skierowany do tych firm, które wykazują potencjał obrotów kartami, ale dotychczas ich nie akceptowały. 

MasterCard dofinansuje zakup urządzenia, o ile będzie ono posiadać czytnik kart zbliżeniowych. To kolejny krok na drodze rozwoju innowacyjnych form płatności, który ma szansę zwiększyć poziom obrotu bezgotówkowego w naszym kraju.

MasterCard oferuje wsparcie małym i średnim punktom handlowo-usługowym, dla których, jak wykazało badanie przeprowadzone przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, to koszt dzierżawy terminala jest głównym powodem, dla którego nie akceptują one płatności kartowych.

Program wsparcia dla przedsiębiorców z sektora MSP zakłada, że każdy terminal mPOS zakupiony dla nich przez agenta rozliczeniowego zostanie dofinansowany przez MasterCard kwotą 65 euro. Musi to być jednak urządzenie akceptujące płatności zbliżeniowe, a punkt handlowo-usługowy powinien mieć potencjał na obroty kartowe.

Pierwsze terminale mPOS na polskim rynku, które umożliwiają transakcje zbliżeniowe, są oferowane przez firmy Verifone oraz Ingenico. Urządzenia te posiadają certyfikaty organizacji płatniczych, które są niezbędne, aby wprowadzić je do powszechnego użytku.

Program MasterCard dla sektora MSP to kolejne narzędzie stwarzające realną szansę na wzrost poziomu obrotu bezgotówkowego w naszym kraju. Od 1 lipca br. działa przygotowany przez MasterCard Large Merchant Program, skierowany do największych sieci handlowych działających na terenie Polski. Jego beneficjenci mogą skorzystać z niższej stawki opłaty interchange, jeśli wykażą określony udział transakcji bezgotówkowych kartami z logo MasterCard w swoim obrocie.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram