Marriott ma w sieci hotele z sieci

Autor: Redakcja
Data dodania: 27 sierpnia 2009
Kategoria:
marriott.gif

marriott.gifNajwiększa amerykańska sieć hotelowa przejmuje obiekty konkurencji nieradzącej sobie z recesją. Większość funkcjonuje w systemie franczyzy (m.in. Ritz-Carlton i Courtyard).

Jak informuje Forbes, chodzi zwłaszcza o hotele, których budowę inwestorzy wstrzymali, szukając źródeł finansowania lub czekając na spadek kosztów budowlanych. W ten sposób Marriott International w samym tylko II kwartale tego roku zwiększył swe zasoby o 62 nowe hotele (8,5 tys. pokoi). Plan na ten rok to 30 tys. nowych pokoi, a w przyszłym - kolejnych 70 tysięcy. Firma nie podaje, od których rywali przejmuje hotele, wiadomo tylko, że 5-6 proc. działać będzie pod jej marką. Dotąd tylko 45 spośród 3,3 tys. hoteli (577 tys. pokoi) było własnością Marriotta.

Przed Euro 2012 zainteresowanie rynkiem hotelarskim w Polce powinno sie zwiększyć. Pierwsze hotele zamierza uruchomić w naszym kraju sieć Wyndham oraz Akena Hotels. Pierwsza z wymienionych firm przewiduje zarówno nowe inwestycje hotelowe w Polsce, jak i wprowadzanie do sieci, na zasadzie franczyzy, już istniejących obiektów na świecie. Rynek polski wydaje się atrakcyjny także dla sieci Choice Hotels, która – podobnie jak Orbis Accord - zamierza wybudować w naszym kraju sieć hoteli ekonomicznych. Pomysł na tanie hotele działające na zasadzie franczyzy zapowiedział hucznie także polski Chaber, na efekty każą nam jednak czekać.

FwP, 27 sierpnia 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów
Data dodania: 4 sierpnia 2022
Fit Cake robi swoje
Data dodania: 2 sierpnia 2022
BRICOMARCHÉ z nową marką własną
Data dodania: 1 sierpnia 2022
Duże zainteresowanie franczyzą Auto Gamma

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram