Mariott tworzy imperium hotelowe

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Mariott

Starwood Hotels & Resorts Worldwide Inc i Marriott International Inc. poinformowały w piątek, że akcjonariusze obu firm zagłosowali za przejęciem przez Mariotta firmy Starwood i stworzeniem największej na świecie firmy hotelowej – poinformowała agencja Reuters.

 

Akcjonariusze posiadający ponad 97% akcji Mariotta i ponad 95% akcji Starwood zagłosowali za przyjęciem umowy płatnej w akcjach i gotówce, której wartość szacuje się na 12,41 mld dolarów.

W ubiegłym tygodniu chińska Anbang Insurance Group Co wycofała ofertę 14 miliardów dolarów za Starwood Hotels, umożliwiając Mariottowi zakup firmy, do której należą takie marki hotelowe jak Sheraton i Westin. Mariott podał, że umowa może zostać sfinalizowana w połowie 2016 roku.

Porozumienie umożliwia rozpoczęcie jeszcze przed fuzją procesu kontroli antymonopolowej w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie i czeka na zatwierdzenie Unii Europejskiej i Chin.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram