Mariaż ComfortExpress z Chabrem?

Autor: Redakcja
Data dodania: 2 września 2011
Kategoria:
CE_Krzywaczka_Pokj

CE_Krzywaczka_Pokj

ComfortExpress rozważa przejęcie udziałów w spółce zarządzającej projektem budowy franczyzowej sieci hoteli Chaber. Firmie udało się już przejąć... jeden z jej hoteli.

- Od 1 września sieć ComfortExpress powiększyła się o obiekt w Krzywaczce, niedaleko Krakowa, który do tej pory działał w sieci Chaber. Poprzednia umowa franczyzowa została wypowiedziana, a franczyzobiorca zdecydował się przyłączyć do nas. To nie jedyny inwestor, który początkowo chciał współpracować z siecią Chaber, ale dziś buduje hotel z nami – mówi Maciej Koblak, dyrektor ds. rozwoju sieci i inwestycji w ComfortExpress.

Obecnie Chaber i ComfortExpress są dla siebie konkurencją, ale niewykluczone, że zdecydują się połączyć siły.

- Otrzymaliśmy propozycję od Polskiej Izby Hotelarstwa, która jest właścicielem 40 proc. udziałów w spółce SRW Chaber Management dotyczącą odsprzedania nam tych udziałów. Jednak w związku z tym, że część inwestorów związanych z tą siecią sama zdecydowała się nawiązać współpracę z nami poprosiliśmy o nową ofertę. Tak więc nie jest jeszcze przesądzone, że do transakcji dojdzie – wyjaśnia Maciej Koblak.

Uważa on, że ewentualne połączenie sił byłoby korzystne i pokazałoby potencjalnym inwestorom rozważajacym budowę hotelu ekonomicznego, że, decydując się na franczyzę, nie muszą wybierać między Chabrem a ComfortExpress, że obie firmy, które mają duże doświadczenie i silne know-how, chcą wspólnie działać na korzyść tych inwestorów.

Obecnie do spółki ComfortExpress należy 11 obiektów, w tym 7 hoteli i 4 restauracje. Jej celem jest osiągnięcie na koniec 2011 roku między 15 a 20 obiektów. Spółka rozpoczęła też testowanie programu flotowego w branży hoteli i restauracji skierowanego do firm, których pracownicy często podróżują służbowo po Polsce. Wśród realizowanych przez nią projektów znajduje się także wyposażanie stacji paliw w kąciki kawowe ComfortCaffe. ComfortExpress ma w planach również debiut giełdowy, choć na razie – ze względu na sytuację na rynku kapitałowym – trudno powiedzieć, kiedy do niego dojdzie.

ComfortExpress_SzumowoW celu dalszego rozwoju sieci ComfortExpress poszukuje zarówno inwestorów, którzy planują zainwestować z branżę hotelarską, jak i właścicieli już działających obiektów, którzy chcieliby przyłączyć je do sieci. Wielkość i formaty obiektów działających w sieci są bardzo zróżnicowane. Najmniejszy ma zaledwie 6 pokoi i został otwarty niedawno przy MOP-ie w Wysokiej zarządzanym przez Orlen, ale są też takie, które mają po kilkadziesiąt pokoi. Hotele ComfortExpress mają standard między dwiema a trzema gwiazdkami. Ale istnieje też możliwość przyłączania większych obiektów o wyższym standardzie, w ramach sieci ComfortBiznes i ComfortResort. Pierwsze obiekty pod tymi markami dopiero są w fazie projektowania, mają powstać w Wymysłowie na Mazowszu i w Mielnie.

- Wszystkie nasze obiekty łączy to, że są zlokalizowane przy ruchliwych trasach, poza miastami. Nasza strategia nie zakłada wchodzenia do centów miast – mówi Maciej Koblak. I dodaje: - Koszt budowy nowego obiektu to minimum 1 mln zł. Koszty przystosowania działających obiektów są określane indywidualnie, ale zawsze staramy się ograniczyć je do minimum. Warto podkreślić, że nasza spółka także inwestuje w obiekty franczyzobiorców, średnio między 50 a 100 tys. zł. Rozliczamy się natomiast w zależności od wyników uzyskiwanych przez hotel, czyli my zarabiamy tylko wtedy, gdy zarabia nasz partner.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram