Marek Kondrat inwestuje w gastronomię

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: BARaWINA

Znany aktor rozwija swoją sieć Kondrat Wina Wybrane. Do sklepów winiarskich w największych miastach Polski dołączył bar winny w Krakowie – BARaWINO.

Marek Kondrat pierwszy sklep otworzył w Warszawie w 2012 roku. Później rozwijał sieć franczyzową, która rozrosła się do siedmiu sklepów w największych miastach w Polsce: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Przemyślu, Katowicach, Bydgoszczy, Gliwicach.

Teraz rozpoczął nowy etap swojej działalności. W Krakowie powstał lokal pod szyldem BARaWINO. Miejsce pomysłem, wystrojem i atmosferą nawiązuje do francuskich bar-a-vin - jest połączeniem sklepu i baru winnego. To drugi sygnowany przez aktora lokal w Krakowie. Pierwszym jest sklep Kondrat Wina Wybrane przy ulicy Dolnych Młynów 9.

Etykiety, które staną na półkach BARaWINA, zostały wybrane podczas winnych podróży Marka Kondrata. Wszystkie propozycje charakteryzują przystępne ceny, rozpoczynające się od 4 zł za kieliszek. Oferta lokalu to również ciepłe napoje, oranżady, świeże soki, a także drobne przekąski od lokalnych dostawców, między innymi bundz, oscypek, obwarzanki i chleb z krakowskiej „Piekarni Mojego Taty”.

Poszerzenie działalności to odpowiedź na rozwój rynku w Polsce. Według badań KPMG od 2004 roku sprzedaż win gronowych w Polsce wzrosła o 56%. W efekcie statystyczny Polak wypija 7 litrów wina, rocznie w tym 3,5 litra wina gronowego. Dla porównania Francuzi wypijają 45 litrów, Portugalczycy 42 litry, a Włosi 37 litrów.

- Polacy wiedzą coraz więcej o winie, a ich wybory są mniej przypadkowe. To sprawia, że miejsca takie jak BARaWINO są potrzebne. Lokal stworzy możliwość spróbowania najlepszych produktów, zabrania ich do domu, a także - co ważne dla mnie osobiście -rozmowy o nich. Stanie się to możliwe dzięki pomocy wykwalifikowanej obsługi, która pomoże zarówno amatorowi, jak i koneserowi dobrać wino odpowiednie do indywidualnego gustu. Bo dobre wino to takie, które nam smakuje – powiedział Marek Kondrat, właściciel sieci sklepów Kondrat Wina Wybrane i lokalu BARaWINO.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram