Małpka z nowym właścicielem 

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Małpka Express

UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez firmę Forteam Investments kontroli nad spółką Małpka. 

Przejmujący przedsiębiorca jest spółką holdingową zależną od PineBridge New Europe Partners II L.P. Z kolei Małpka to właściciel ogólnopolskiej sieci sklepów z artykułami konsumpcyjnymi codziennego użytku – Małpka Express.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Małpka Express to ogólnopolska sieć sklepów małego i średniego formatu, która zadebiutowała na rynku w marcu 2012 roku. Sklepy oferują asortyment spożywczo-monopolowy. Są to m.in.: artykuły spożywcze, słodycze, warzywa i owoce, alkohole i wyroby tytoniowe oraz prasa, chemia i kosmetyki.

Wśród innych sklepów tworzonych w formacie convenience, Małpkę Express wyróżnia rozbudowany katalog usług, obejmujący m.in. bezpłatny dostęp do Internetu. Każda placówka składa się z sali sprzedaży oraz wyodrębnionej strefy Małpka Cafe, pełniącej funkcję mini-kawiarni, opłacić rachunki czy odebrać paczkę zamówioną przez stronę internetową sklepu Merlin.pl.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram