Małpka Express z pustymi półkami

Autor: Redakcja
Data dodania: 23 października 2017
Kategoria:
Foto: Małpka Express
Małpka Express z pustymi półkami

Na półkach pustki, na niektórych nie stoi zupełnie nic. To jeden ze sklepów Małpka Express w Krakowie. A jeszcze dwa lata temu sieć planowała podbój segmentu convenience za pomocą franczyzy.

Jak donosi serwis wp.pl, podobnie jest w Warszawie. Tutaj całe ściany półek są puste. Niektóre wyglądają jak te z Almy rok temu: tylko przy samej krawędzi stoi kilka butelek wody mineralnej, żeby wyglądało, że jednak jakiś towar jest.

Ustalono, że w firmie trwa restrukturyzacja, a towar ma wrócić na półki w ciągu najbliższych tygodni. Czy tak się stanie? Czas pokaże.

Przypomnijmy, że jeszcze dwa lata temu sieć sklepów Małpka Express, którą roku kupił Forteam Investments planowała znacząco zwiększyć udział w segmencie sklepów convenience. Jak mówił nam Przemysław Mroczek, dyrektor departamentu marketingu w Małpka S.A., w 2015 roku ramach tej sieci funkcjonowało ponad 300 sklepów.

Perspektywy rozwoju rynku convenience w Polsce firma oceniała jako bardzo obiecujące i planowała systematycznie powiększać liczbę placówek należących do sieci, pozyskując tym samym większy udział w kanale convenience w Polsce. Spółka celowała w lokalizacje high street - w centrach miast i w sąsiedztwie dużych osiedli mieszkaniowych zarówno w dużych miastach, jak w mniejszych miejscowościach.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów
Data dodania: 4 sierpnia 2022
Fit Cake robi swoje

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram