Małpka Express szuka inwestora

Data dodania: 20 listopada 2017
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Małpka Express

Marcus Preston, który prowadził restrukturyzację Biomedu Lublin ma za zadanie uratować zadłużoną Małpkę. W planach jest pozyskanie nowego inwestora branżowego – podaje Puls Biznesu.

O problemach sieci sklepów Małpka Express poinformowaliśmy pod koniec października br. W firmie rozpoczęła się restrukturyzacja. Przypomnijmy, że jeszcze dwa lata temu sieć sklepów Małpka Express, którą kupił Forteam Investments planowała znacząco zwiększyć udział w segmencie sklepów convenience.

Jak mówił nam Przemysław Mroczek, który pełnił funkcję dyrektora departamentu marketingu w Małpka S.A., w 2015 roku ramach tej sieci funkcjonowało ponad 300 sklepów.

Perspektywy rozwoju rynku convenience w Polsce firma oceniała jako bardzo obiecujące i planowała systematycznie powiększać liczbę placówek należących do sieci, pozyskując tym samym większy udział w kanale convenience w Polsce. Spółka celowała w lokalizacje high street - w centrach miast i w sąsiedztwie dużych osiedli mieszkaniowych zarówno w dużych miastach, jak w mniejszych miejscowościach.

Sieć sklepów Małpka Express została założona w 2012 r. przez Mateusza Świtalskiego, syna twórcy Eurocashu, Biedronki i Żabki, od 2015 r. należy do funduszu PineBridge i w szczytowym momencie miała w kraju ponad 350 sklepów. Obecnie jest ich ok. 150 - o ok. 45 mniej niż w marcu 2017.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram