Małe firmy tracą na spóźnieniach pracowników

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Średni roczny czas nieobecności pracownika w pracy ze względu na spóźnienia i wcześniejsze wyjścia to 33 godziny. W sektorze małych i średnich firm przekłada się to na - 880 mln zł strat dla pracodawców - wynika z badań krakowskiej firmy Unicard.

Z analiz przeprowadzonych przez Unicard, producenta systemów ewidencji czasu pracy wynika, że spóźnienia do pracy to zmora polskich przedsiębiorców. W ten sposób sektor małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) notuje rocznie blisko 370 tys. płatnych godzin nieobecności w pracy.

Przypomnijmy, że właśnie w sektorze MŚP są firmy rozwijające się poprzez franczyzę. Małe firmy partnerskie działają m.in. w handlu, usługach dla biznesu i klientów indywidualnych, gastronomii i edukacji.

Zgodnie z danymi WorkServices w 2015 r. 33% pracowników deklarowało, że stawia się w pracy za późno. Główną przyczyną spóźnień są problemy z dojazdem do miejsca pracy, zaspanie i zła organizacja czasu pracy.

Średni roczny czas nieobecności pracownika ze względu na spóźnienia i wcześniejsze wyjścia wynosi 33 godziny. Dochodzą do tego częste, wcześniejsze wyjścia - średnio 40 takich wyjść rocznie w przypadku firm sektora MŚP.

Spóźnienia i wcześniejsze wyjścia pracowników, to koszty, o których nie zdajemy sobie sprawy. Jednak jak pokazują badania czasu pracy w skali roku mogą być przyczyną ogromnych strat - zaznaczył cytowany w komunikacie Tomasz Bednarski, prezes firmy.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram