Mała moda franczyzowa

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 lutego 2008
Kategoria:

Monobrandowe sklepy Reporter Young mają działać na zasadzie franczyzy.

F.P.H TWA to firma odzieżowa istniejąca od 10 lat, specjalizująca się w produkcji i sprzedaży odzieży dziecięcej. W 2006 roku podpisała umowę licencyjną z firmą Reporter. W oparciu o tę markę powstała koncepcja sieci pod nazwą Reporter Young.
Obecnie ubrania dla młodzieży Reporter Young dostępne są w ok. 200 sklepach odzieżowych w kraju i za granicą. Plany firmy na najbliższy rok obejmują rozbudowę sieci sprzedaży. Do 2009 roku planowane jest uruchomienie 30 placówek monobrandowych, w możliwie jak najlepszych lokalizacjach. TWA oferuje partnerom dwie formy współpracy, zależne od lokalizacji. Klientom posiadającym lokale w galeriach handlowych, na ulicach handlowych czy w głównych ciągach pieszych, firma proponuje współpracę na zasadach depozytowych. Dla pozostałych lokalizacji przewidywana jest współpraca na zasadach franczyzy gotówkowej. Możliwe jest również przekształcanie istniejących już sklepów z odzieżą dziecięcą w sklepy marki Reporter Young jak i otwieranie stoisk pod tą samą nazwą w sklepach multibrandowych.
Sklepy firmowe otwierane są według ściśle określonych zasad. Przygotowane projekty lokali  pozwalają na dopilnowanie każdego etapu inwestycji. Personel sklepów pracuje według ściśle określonych standardów obsługi klienta, a o spójny wygląd wszystkich placówek dba dział Visual Merchandisingu.
Potencjalny franczyzobiorca musi spełniać warunki jakie stawia sieć Reporter Young. Jednym z nich jest posiadanie lokalu handlowego w odpowiedniej lokalizacji (w dobrym punkcie handlowym, w mieście powyżej 30.000 mieszkańców) i o odpowiednim metrażu ( 50-90 m kw.). Franczyzobiorca musi posiadać udokumentowane prawo do lokalu (umowa najmu, dzierżawy lub akt własności), dysponować odpowiednimi środkami finansowymi oraz mieć doświadczenie w branży odzieżowej.

Sabina Kobus, 18.02.2008.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram