Majster wykona plan

Autor: Redakcja
Data dodania: 24 listopada 2010
Kategoria:
Sieć uruchomi w tym roku 35 nowych sklepów, mimo trudnego roku dla branży. Plan na 2011 jest równie ambitny. Priorytetem dla właściciela sieci, Składów Vox będzie jednak rozwój franczyzowy drugiej sieci - Drzwi i podłogi Vox.

 

Arkadiusz Palus, pełnomocnik zarządu ds. sieci Majster podsumowuje w rozmowie z portalem FranczyzawPolsce.pl dobiegający końca rok 2010, a także zdradza plany sieci tworzonych przez Składy Vox - Majster oraz Drzwi i podłogi Vox na rok kolejny.

Czy założenia związane z rozwojem sieci Majster na ten rok zostaną zrealizowane? Ile punktów przybędzie w ramach sieci?

arek_palus

Arkadiusz Palus: Założenia były bardzo ambitne i mimo spowolnienia, jakie dotknęło naszą branżę w bieżącym roku, plan otwarcia 35 nowych sklepów Majster zostanie wykonany. Do końca listopada  zostanie otwartych 31 nowych punktów Majster, a kolejne cztery  lokalizacje - Bielsko Biała, Raciąż, Wieluń oraz Tuszyn - ruszą do 20 grudnia. Cieszy nas fakt, że większość nowych sklepów, ma bardzo dobre lokalizacje oraz duże ekspozycje przekraczające powierzchnię 250 mkw. W takich miastach jak Cieszyn, Racibórz, Grójec, Pleszew, Biała Podlaska, Nowy Sącz czy  Zgierz znajdziemy na ekspozycji ponad 70 drzwi.
Niestety dla dobra sieci czy też z powodu pogarszającej się płynności finansowej partnera handlowego lub nieprzestrzegania standardów musieliśmy rozwiązaliśmy kilka umów dotyczących sklepów Majster. Dziś jednak dużo bardziej nam zależy na jakości niż na ilości działających sklepów Majster.

A jak rozwija się druga sieć należąca do firmy - Drzwi i podłogi Vox?

Zdecydowanie trudniej jest nam otwierać salony Drzwi i podłogi VOX niż Majster, a to dlatego, że jest to koncept biznesu przeznaczony dla dużych i mocnych finansowo firm, które chciałyby być zdecydowanymi liderami na lokalnych rynkach w dużych miejscowościach. Wejście do sieci Drzwi i podłogi VOX wiąże się z umową na wyłączność i salonem sprzedaży  przekraczającym 300 mkw. oraz zabezpieczeniami finansowymi. W tym roku został otwarty we wrześniu nasz własny duży salon sprzedaży w Wejherowie. Natomiast na przełomie roku będziemy otwierać punkt franczyzowy w Giżycku. Ten rok był czasem dopracowywania  tej formy współpracy z potencjalnymi partnerami i w przyszłym roku chcemy zdecydowanie postawić na rozwój franczyzowy tej sieci.

Jak Państwo oceniają ten rok pod względem koniunktury na rynku drzwi i podłóg? Jak wyglądała sprzedaż - była stabilna, niższa niż przed rokiem, a może udało się wypracować jakieś wzrosty?

majster_na_zewnatrz

Rynek był trudny i mówią o tym wszyscy z naszej branży, ale dla nas sprzedaż w niektórych  grupach towarowych jak np. drzwi nie spadała, a wręcz rosła. Sprzedaż ogółem ustabilizowała się i nie powinna odbiegać od poziomu z roku ubiegłego. Tym bardziej, że Składy Vox z determinacją wdrażają swoją strategię i z coraz większym rozmachem budują nowe punkty sprzedaży na terenie całego kraju, które specjalizują się w sprzedaży drzwi i podłóg. Sytuacja jest dynamiczna i, dążąc do coraz wyższych standardów, dokonujemy przebudowy w sklepach naszych partnerów oraz wdrażamy nowe rozwiązania handlowe i marketingowe. Pojawił się internetowy system zamówień oraz zupełnie nowa strona internetowa majsterplus.com, którą redagujemy, a wręcz tworzymy pod indywidualne oczekiwania naszych partnerów działających pod marką Majster. Organizujemy cyklicznie szkolenia dla obu sieci, a od września również konferencje dla naszych partnerów, gdzie mogą zapoznać się z naszą strategią, pomysłami oraz poznać ludzi, których łączy wspólne logo Majster.

Jakie są plany dotyczące rozwoju sieci w przyszłym roku?

Plany na rok 2011 są równie ambitne jak te z 2010 r., gdyż nadal chcielibyśmy otwierać 30 nowych sklepów Majster rocznie. Jednak priorytetem będzie otwarcie minimum 5 salonów franczyzowych Drzwi i podłogi VOX oraz  kilku punktów własnych tej sieci, ale w zupełnie nowym formacie. Jaki to będzie koncept, to niech pozostanie na razie niespodzianką.

Rozmawiała Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram