Mail Boxes Etc. wdraża platformę e-learningową

Autor: Redakcja
Data dodania: 3 kwietnia 2013
Kategoria:
mail-boxes

mail-boxes

Firma Parta SP. z o.o. operator światowego systemu franczyzowego Mail Boxes Etc. na rynku polskim wprowadziła do programu szkoleniowego swoich franczyzobiorców oraz ich zespołów platformę e-lerningową.

 Nowa metoda szkoleniowa, wprowadzona z początkiem 2013 roku ma podnieść poziom wiedzy franczyzobiorców na temat prowadzenia biznesu, zasad funkcjonowania punktów MBE Etc. oraz nowych wytycznych i technik wprowadzanych do punktów z zakresu obsługi klienta. – Platformę e-lerningową wprowadziliśmy dla celów uproszczenia początkowego procesu szkolenia naszych nowych franczyzobiorców, jak również dla pracowników istniejących już punktów – mówi menedżer do spraw sprzedaży licencji MBE Dawid Wojtarowicz. – Ze względu na długotrwały i zawierający w sobie duży obszar profesjonalnej wiedzy cykl szkolenia, materiały szkoleniowe zawarte na platformie e-lerningowej pomagają przyswoić i uporządkować tę wiedzę. Ponadto jest ona dodatkowo wykorzystywana dla celów szkoleniowych pracowników franczyzobiorców, dzięki czemu oszczędza ich czas i pieniądze, bo część szkoleń nie musi odbywać się w naszym centrum szkoleniowym w Krakowie – dodaje Dawid Wojtarowicz.

Cykl szkoleniowy przy pomocy platformy e-lerningowej składa się z 5-ciu bloków tematycznych podzielonych na lekcje - każda z nich zakończona jest testem. Pozytywne wypełnienie testów umożliwia przejście do następnego bloku szkoleniowego. Szkolenie obejmuje wiedzę z dziedziny wszystkich programów komputerowych obsługiwanych w punkcie MBE, części teoretycznej związanej z obsługą wszystkich urządzeń będących na wyposażeniu punktu, teorii związanej z grafiką wektorową, wykłady z zakresu pozyskiwania klientów oraz zarządzania nimi, marketingu , finansów etc. – Ponadto platforma służy nam do wewnętrznej komunikacji i wzajemnej wymiany doświadczeń oraz jest bazą i źródłem wiedzy dla naszych franczyzobiorców, którzy mogą ją wykorzystywać do celów szkolenia swojego personelu – mówi  Łukasz Osyra, menager zarządzający siecią MBE w Polsce. – Platforma wciąż się rozwija i jest również rozbudowywana o materiały będące wynikiem najlepszych praktyk innych światowych rynków, w których działa MBE – dodaje Łukasz Osyra.

Mail Boxes Etc., amerykańska sieć franczyzowa obecna na rynkach światowych od 1980 r. posiada ponad 7000 punktów obsługi klienta. Obsługuje małe i średnie firmy, świadcząc usługi przyjmowania, wydawania i profesjonalnego pakowania przesyłek kurierskich, a także usługi poligraficzne i wynajem skrytek adresowych. W Polsce działa obecnie 18 punktów. Firma Parta SP. z o.o., która jest operatorem systemu MBE w Polsce, zapowiada otwarcie do końca roku kolejnych 10-ciu punktów, natomiast rok 2014 chce zamknąć łącznie 45 punktami MBE.

Przewidywana kwota inwestycji dla potencjalnego franczyzobiorcy to przedział między 80 a 100 tys. zł. Oplata licencyjna wynosi 40 tys. zł. Firma stawia na prestiżowe lokalizacje o powierzchni 50-80 mkw. przy głównych ulicach miast.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram