MacGyver polskiego świata finansów nie uratował marek Troll i Top Secret

Autor: Redakcja
Data dodania: 9 lipca 2009
Kategoria:
logo_redan.jpg

logo_redan.jpgDobra informacja: Sylwester Cacek podpisał umowę objęcia 6 mln akcji Redanu. Zła: Sklemy Troll i Top Secret będą zamykane.

Sylwester Cacek ma opłacić akcje w ciągu trzech dni od zawarcia umowy. W sumie zainwestuje w spółkę 15 mln zł. Według wcześniejszych informacji, pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na rozwój sieci sklepów, logistyki oraz na IT. Pod koniec marca Sylwester Cacek, który jest m.in. założycielem Dominetu kupił od Amrestu 32,99 proc. operatora sieci restauracji Sfinks i Chłopskie Jadło za 30,5 mln zł.

Redan poinformował wczoraj także, że Sąd Rejonowy w Łodzi wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości z likwidacją majątku spółki zależnej Krepo. Krepo prowadziło na zasadach franczyzy wewnątrz Grupy Redan trzy sklepy: dwa marki Troll i jeden marki Top Secret. - Spadek popytu w I kwartale br. spowodował, że spółka ta poniosła stratę na sprzedaży w wysokości 193 tys. zł. Podjęte rozmowy z wynajmującymi nie przyniosły rezultatów w postaci ich zgody na renegocjacje warunków najmu, które spowodowałyby przywrócenie rentowności tym sklepom. Ponieważ już w roku 2008 - w okresie dobrej koniunktury - Krepo poniosła stratę w wysokości 328 tys. zł., dlatego - tym bardziej w sytuacji kryzysowej - nie było podstaw do oczekiwania na poprawę wyników w bieżącym roku - czytamy w komunikacie.

Likwidacja nierentownych sklepów jest jednym z elementów strategii dostosowania działalności Grupy Redan do warunków kryzysu.

Agnieszka Grabuś, 9 lipca 2009r.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram