Luksusowe włoskie torebki spodobały się Polkom

Autor: Redakcja
Data dodania: 21 kwietnia 2011
Kategoria:
coccinelleRozwój sieci Coccinelle nabiera tempa. W ciągu minionych trzech lat otwarto 5 salonów, zaś tylko w tym roku uruchomione zostaną cztery następne.

Markę Coccinelle do Polski wprowadziła firma Powierza Family Company pod koniec 2007 roku. Jak się okazało, luksusowe włoskie torebki, mimo iż kosztowne, znalazły w naszym kraju spore grono nabywców.

- Jesteśmy zadowoleni z rozwoju sprzedaży tej marki w Polsce. Dlatego zarówno my, jak i nasz pierwszy franczyzobiorca inwestujemy w kolejne salony  - mówi Marcin Powierza, dyrektor zarządzający Powierza Family Company.

Na koniec 2010 roku w sieci działało 5 salonów: 4 własne w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu oraz jeden franczyzowy w Bielsku-Białej. Od początku tego roku Powierza Family Company uruchomiła dwie kolejne placówki własne: w Warszawie w CH Promenada oraz w łódzkiej Manufakturze. Do kolejnej inwestycji przymierza się także franczyzobiorca z Bielska-Białej, który w drugim półroczu 2011 otworzy salon Coccinelle w katowickiej galerii Silesia.

- Pozyskanie spełniającego nasze oczekiwania lokalnego operatora dla naszej sieci jest sporym wyzwaniem. Ale wciąż podstawowym czynnikiem determinującym tempo rozwoju jest dostępność lokali w najbardziej prestiżowych centrach handlowych - wyjaśnia Marcin Powierza.

Jednak dzięki temu, że zainteresowanie potencjalnych najemców takimi lokalizacjami jest bardzo duże, deweloperzy coraz częściej podejmują decyzję o rozbudowie poszczególnych inwestycji oraz budowie kolejnych prestiżowych obiektów. Dzięki temu Coccinelle wejdzie do wspomnianej już Silesii, a także do szczecińskiej Kaskady. Ta druga inwestycja także zostanie najprawdopodobniej zrealizowana we współpracy z lokalnym partnerem franczyzowym.

- Obecnie poszukujemy partnerów z Trójmiasta i Rzeszowa. Widzimy tam bowiem możliwość pozyskania atrakcyjnych lokalizacji. Otwarcie salonu Coccinelle to inwestycja rzędu 300-400 tys. zł razem z zatowarowaniem. Zwrotu można się spodziewać w ciągu ok. 3 lat - wyjaśnia Marcin Powierza.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram