LPP pod kreską. Dziś w odzieżówce nie ma pewniaków

Autor: Redakcja
Data dodania: 14 maja 2009
Kategoria:
lpp_logo.jpg

lpp_logo.jpgLider branży odzieżowej zakończył pierwszy kwartał 2009 roku pod kreską. Spółka Marka Piechockiego nie ustrzegła się skutków kryzysu i po raz pierwszy od 2006 roku zanotowała stratę.

Jak wynika z raportu opublikowanego przez LPP, choć pierwszy kwartał spółka zakończyła wzrostem przychodów o 36 proc. do 463 mln zł, to na poziomie operacyjnym odnotowała stratę w wysokości reserved_fotka.jpg2,7 mln zł. Rok temu zysk sięgał 25,3 mln zł. Także wynik netto był ujemny i sięgnął 7,8 mln zł (wobec 18 mln zł zysku przed rokiem). Pogorszenie widoczne jest także w rachunku przepływów pieniężnych. Tu - głównie w wyniku wzrostu zapasów i spłaty zobowiązań handlowych - widoczny jest spadek o 94 mln zł,.

Zarząd spółki wskazuje, że na pogorszenie efektywności funkcjonowania grupy największy wpływ miały: wzrost ceny zakupionych towarów spowodowany znaczącą zwyżką kursu USD w stosunku do złotówki, wzrost kosztów czynszów najmowanych sklepów wynikający ze wzrostu kursu EUR w stosunku do złotówki oraz konieczność zmniejszenia procentowej marsy brutto na sprzedaży wywołana zmniejszeniem popytu na rynku.

Na opublikowane w raporcie informacje rynek zareagował błyskawicznie - kurs zaczął spadać.

Agnieszka Grabuś, 14 maja 2009 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram