LPP chce 770 salonów

Autor: Redakcja
Data dodania: 4 lipca 2009
Kategoria:
lpp_logo.jpg

lpp_logo.jpgPrzychody Grupy LPP ze sprzedaży wzrosły w czerwcu o 21 proc. Spółka podtrzymuje plan otwarć na ten rok, a zadłużenie ma zredukować emisja obligacji.

Akcjonariusze LPP zdecydowali w piątek 3 lipca, o emisji obligacji zamiennych na akcje o wartości 170 mln zł, z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy - podał LPP w komunikacie. Planowana emisja obligacji ma pozwolić na redukcję krótkoterminowego zadłużenia.

artman_fotka.jpgWiceprezes LPP Dariusz Pachla przyznał, że wyniki w II kwartale będą słabsze rok do roku. W I kwartale 2009 grupa LPP miała 7,78 mln zł straty netto przy przychodach w wysokości 463,1 mln zł. W II kwartale 2008 roku zysk netto LPP wyniósł 34,8 mln zł, a Artmana 3 mln zł. - Dynamika w czerwcu jest wyraźnie wyższa niż w ostatnich miesiącach. Jedną z istotnych przyczyn jest wcześniejsze rozpoczęcie wyprzedaży. Zazwyczaj wyprzedaż rozpoczynała się w ostatnim tygodniu czerwca, w tym roku rozpoczęliśmy ją wcześniej, bo w połowie miesiąca - powiedział PAP Pachla. Zdajemy sobie sprawę, że w trudnych czasach jednym z najważniejszych czynników skłaniających klientów do zakupu jest atrakcyjna cena, więc niższa marża będzie towarzyszyć nam i całemu rynkowi przez cały okres mniejszego popytu konsumpcyjnego, przynajmniej do końca tego roku - powiedział wiceprezes. Drugi kwartał na pewno będzie lepszy niż pierwszy, ale nie oznacza to, że będzie lepszy rok do roku, bo drugi kwartał 2008 był bardzo dobry - powiedział.

LPP podtrzymuje plan poszerzenia w tym roku sieci sprzedaży o 40 tys. mkw. Grupa LPP informowała wcześniej, że na koniec roku jej sieć ma liczyć łącznie około 770 salonów.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram