LOTOS rozwija sieć i zwiększa sprzedaż

Autor: Redakcja
Data dodania: 6 września 2012
Kategoria:

lotos_foto

LOTOS to dziś najszybciej rozwijająca się sieć stacji paliw w Polsce. W pierwszym półroczu 2012 przybyło jej 50 nowych placówek w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. To przede wszystkim efekt dynamicznego rozwoju ekonomicznej sieci LOTOS Optima.

W tym roku planujemy dalej konsekwentnie rozwijać naszą sieć stacji paliw – mówi Paweł Lisowski, prezes LOTOS Paliwa. – W całym 2012 roku zamierzamy otworzyć 67 nowych obiektów. Większość z nich pod dobrze znanym i cenionym przez klientów szyldem LOTOS Optima. Ale pojawią się też stacje premium w nowej wizualizacji.

Skuteczna rozbudowa sieci przekłada się na wzrost udziałów w rynku sprzedaży detalicznej. Udział sieci LOTOS mierzony wolumenem sprzedanej benzyny i ON na koniec II kw. br. wyniósł 8% (7,6% na koniec II kw. 2011 r.). Natomiast udział LOTOSU wg ilości sprzedanego na stacjach diesla wzrósł do 9,6% (+0,6 p.p. r./r.).

Lepsza sprzedaż przekłada się również na poprawę wyników finansowych obszaru detalicznego – podsumowuje prezes Lisowski. – Przychody ze sprzedaży wzrosły zarówno kwartał do kwartału, jak i rok do roku, o odpowiednio 8 i 11 procent, a wynik operacyjny w drugim kwartale tego roku był dodatni.

LOTOS Paliwa zarządza także siecią 11 stacji w Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP). Operują one na autostradach A1, A2, A4 i A6 oraz drogach ekspresowych S3 i S7. LOTOS Paliwa planuje konsekwentnie rozwijać sieć stacji przy autostradach i drogach ekspresowych. Firma bierze czynny udział w przetargach dot. zagospodarowania kolejnych MOP.

Na koniec lipca br. w całej sieci LOTOS działało 370 stacji. Z czego 196 to placówki własne (CODO), 139 partnerskie (DOFO) a 35 patronackie (DODO). Wśród ww. stacji 58 to obiekty LOTOS Optima.

W styczniu 2012 r. minęło szesnaście lat od powołania spółki LOTOS Paliwa, odpowiadającej za rozwój i zarządzanie ogólnopolską siecią stacji paliw LOTOS.
LOTOS Paliwa posiada także certyfikowany przez PCBC S.A. system zarządzania jakością w zakresie hurtowego obrotu i dostarczania do stacji paliw benzyn i olejów napędowych do pojazdów samochodowych oraz hurtowego obrotu lekkimi olejami opałowymi.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram