Lokalne galerie zyskują na popularności

Autor: Redakcja
Data dodania: 26 czerwca 2014
Kategoria:
Foto: Galeria Jurajska

Foto: Galeria Jurajska

Centra handlowe znajdujące się poza miastami wojewódzkimi stają się coraz popularniejsze, nie tylko wśród klientów, ale także najemców. Powód - zamiast konkurować z gigantami, budują one własny rynek, zatrzymując klientów w swoim mieście.

Nie tylko galerie w Warszawie, Katowicach, Krakowie czy Łodzi przyciągają dziś miliony kupujących. Coraz częściej robią to także lokalne centra handlowe, działające w mniejszych miastach. Tak też jest w przypadku Galerii Jurajskiej w Częstochowie, która leży pomiędzy Katowicami a Łodzią. Centrum handlowe z roku na rok odnotowuje rosnącą liczbę klientów, przede wszystkim z rynku lokalnego. W 2013 roku odwiedziło go ponad 6 mln osób.

Jeszcze do niedawna Galeria Jurajska była dla części klientów z lokalnego rynku drugim wyborem. Wybierał on raczej pomiędzy dużymi galeriami w Łodzi czy Katowicach. Dziś w pierwszej kolejności wybór pada na Galerię Jurajską. Wpływ na to miało przede wszystkim przyciągnięcie do centrum najemców, którzy obecni są zarówno w galeriach w Katowicach, jak i Łodzi, ale także rosnąca od 5 lat pozycja galerii w regionie – mówi Piotr Myszka, dyrektor Galerii Jurajskiej.

Skąd ta popularność? Galeria od 5 lat sukcesywnie buduje swoją pozycję i format centrum handlowego, które ma kojarzyć się z modą i rozrywką, stając się alternatywą dla obiektów z szeroką ofertą, ale oddalonych o 70 km. Udaje się to dzięki odpowiednio dobieranej i stale modyfikowanej ofercie handlowej.

Dziś składają się na nią marki odzieżowe - sieciowe i te z wyższej półki, strefa rozrywki z kinem, zróżnicowany food court oraz coś charakterystycznego dla Galerii Jurajskiej - obecność lokalnych najemców, których powierzchnia stanowi około 5% powierzchni handlowej – wyjśsnia Piotr Myszka.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram