Lokale usługowe, czyli alternatywa inwestycyjna

Data dodania: 23 listopada 2018
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Lokale usługowe, czyli alternatywa inwestycyjna

Lokale usługowe stają się coraz bardziej popularne wśród inwestorów. Dlaczego? Bo to rozwiązanie korzystne dla wszystkich stron – mówi Zofia Brodowicz – Dyrektor Handlowy w firmie Profbud, inwestora Osiedli Awangarda i Stella w Warszawie oraz Osiedla Primo w Łodzi.

Jak to działa? Deweloper sprzedaje lokal. Nabywca otrzymuje alternatywne narzędzie inwestycyjne, kupując go na potrzeby swojego biznesu lub pod wynajem. Firma, która finalnie zyskuje nowy adres ma pewność, że jej oferta wpisuje się w oczekiwania lokalnej społeczności.

W takim układzie olbrzymie znacznie ma lokalizacja, bo to ona tworzy kontekst, w którym przyszły najemca będzie rozwijał swoją działalność. Wiedząc gdzie i dla kogo chcemy świadczyć usługi, łatwiej nam określić profil biznesu, który ma szansę sprawdzić się w tym miejscu – dodaje Brodowicz. Jakie to ma znaczenie? Prześledźmy to na przykładzie inwestycji realizowanych przez Profbud.

Skąpane w zieleni, warszawskie osiedle Awangarda zaprojektowane zostało z myślą o wymagających klientach – ludziach, którzy dzięki pasji i zaangażowaniu osiągnęli życiowy sukces. To oni formułują oczekiwania co do poziomu usług, z jakich chcą korzystać. Właśnie dlatego w tej inwestycji doskonale sprawdzi się ekskluzywna restauracja, modowy showroom lub kameralna kafejka. Modna lokalizacja to także doskonały adres dla agencji reklamowej czy fotograficznego atelier.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku łódzkiego Osiedla Primo. Projekt ten wpisuje się w prowadzoną z rozmachem rewitalizację miasta, tworząc przestrzeń dla inwestorów, którzy chcą zaistnieć w nowym centrum u zbiegu ulic Lindleya i Węglowej. Od niedawna bije tu drugie serce Łodzi i to właśnie tu przecinają się ścieżki kreatywnych, niebanalnych osób, które chętnie przysiądą na kawę w sieciowej kawiarni, zrobią zakupy w lokalnych delikatesach lub skorzystają z usług cenionego fryzjera. Nie bez znaczenia jest także bliskość dworca kolejowego Łódź Fabryczna, Uniwersytetu Łódzkiego czy Teatru Wielkiego, które to miejsca  tętnią życiem i przyciągają potencjalnych klientów do punktów handlowych i usługowych usytuowanych na terenie osiedla Primo.

Kolejną kategorię lokali usługowych stanowią te, znajdujące się w miejscach, gdzie wraz z inwestycją rodzi się nowy styl dzielnicy, tak jak ma to miejsce w przypadku inwestycji Stella. Zlokalizowane na warszawskim Bemowie osiedla pełnią w zasadzie funkcję samowystarczalnych budynków z pełnym zapleczem usługowym. Dobrze zaopatrzony supermarket, zaufany gabinet dentystyczny, eleganckie studio kosmetyczne to oferta, z której chętnie skorzystają nie tylko mieszkańcy najbliższego sąsiedztwa.
 
Wydaje się więc, że rozważając inwestycję w lokale usługowe, warto dokładnie przyjrzeć się charakterystyce dewelopera. To od jego decyzji lokalizacyjnych zależeć może bowiem powodzenie planowanego biznesu.

Więcej informacji o lokalach usługowych dewelopera PROFBUD można znaleźć na stronie www.profbud.info/lokale

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram