Łódzki WOOK w nowym modelu franczyzowym

Autor: Redakcja
Data dodania: 28 kwietnia 2010
Kategoria:

WOOKRestauracja uruchomiona w Porcie Łódź to szósta jednostka WOOK w Polsce i trzecia w Łodzi. Właściciel marki – Sfinks – zamierza w najbliższym czasie zintensyfikować rozwój tej sieci.

– Oferta restauracji WOOK skierowana jest do miłośników kultury i smaków Dalekiego Wschodu. Kucharze na oczach gości przygotowują tradycyjne dania kuchni chińskiej, a atmosfery dopełniają specjalnie zaprojektowane wnętrza utrzymane w czerwono-czarnej stylizacji – mówi Bogdan Bruczko, wiceprezes Sfinks Polska SA.

– Otwarcie nowego WOOKa w Łodzi jest częścią obecnie realizowanych długookresowych planów spółki. Mamy w portfolio bardzo silne marki, w tym Sphinx, ale to właśnie dla WOOKa rozpoczyna się czas najbardziej dynamicznego rozwoju. Biorąc pod uwagę coraz większą popularność kuchni chińskiej w Polsce, zamierzamy zwiększyć skalę działalności sieci WOOK, by w ten sposób nasze restauracje były szeroko rozpoznawalne i łatwo dostępne dla klientów – dodaje Bogdan Bruczko.

Nowo otwierany WOOK w Porcie Łódź jest restauracją z kompleksową obsługą kelnerską, która będzie działać w oparciu o nowy model franczyzowy. Przypomnijmy, że spółka zaczęła wprowadzać nowe umowy jeszcze w roku ubiegłym, w tym zamierza ukończyć ten proces. Nowe umowy bardziej precyzyjnie określają obowiązki i prawa obu stron, co ma sprzyjać ujednoliceniu procedur oraz podniesieniu jakości oferty i obsługi. Nowa umowa franczyzowa zmienia także zasady rozliczeń między spółką i franczyzobiorcami. Osoby rozpoczynające współpracę ze Sfinksem muszą wnieść opłatę wstępną tytułem inwestycji w lokal. Zależna jest ona od marki restauracji, jej wielkości i lokalizacji.

Obecnie Sfinks zarządza 96 restauracjami Sphinx, 9 Chłopskie Jadło i 6 WOOK. Łącznie jest to 111 jednostek. Na koniec przyszłego roku ma ich być ponad 150, z czego ok. 10-15 proc. będą stanowić lokale własne.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram