Lody Bonano planują ekspansję w centrach handlowych

Autor: Redakcja
Data dodania: 15 lipca 2011
Kategoria:
lody_bonanoFirma przygotowała projekt wysp, które mogą stanąć w tego typu lokalizacjach. Podpisała już także 4 umowy z franczyzobiorcami zainteresowanymi uruchomieniem takich punktów.

Do tej pory białostocka sieć Lody Bonano rozwijała się tylko poprzez uruchamianie punktów przyulicznych sprzedających na wynos tzw. amerykańskie świderki. Powstało ich już ponad 20, w tym jeden na Słowacji. Sprzedaż lodów w tego typu lokalizacjach jest jednak bardzo podatna na sezonowość, co powodowało, że punkty zarabiały głównie latem, zaś zimą były zamykane bądź wprowadzały ofertę zimową (gofry, rurki), która jednak nie przynosiła już tak dużych zysków.

Właściciel sieci, firma Multi Ice zdecydowała się na wprowadzenie drugiego konceptu – wysp, które będę otwierane w centrach handlowych i prosperowały przez cały rok. Sama oferta będzie taka sama – 28 smaków lodów produkowanych przez jedną maszynę, do tego różne polewy i posypki. Pojawiły się już pierwsze osoby zainteresowane współpracą w ramach nowej koncepcji.

- Na dzień dzisiejszy podpisaliśmy 4 umowy z franczyzobiorcami, którzy są na etapie rozmów z galeriami handlowymi. Jedna z naszych wysp będzie otwarta w Anglii, jedna w Białymstoku, a dwie nie mają jeszcze sprecyzowanej lokalizacji. Całkowity koszt wyspy lodowej wynosi 66 tys. zł. Od franczyzobiorców nie wymagamy doświadczenia w branży, wspieramy ich w prowadzeniu biznesu – informuje Anna Kiryluk, manager sieci Lody Bonano.

W ramach wsparcia firma oferuje m.in. indywidualny projekt dla celów sanitarnych, projekt technologii produkcyjnej dostosowany do potrzeb menu, doradztwo w doborze urządzeń gastronomicznych i maszyny do lodów, wzory menu, receptury produktów, wzory materiałów reklamowych, szkolenia pracowników, a także stałe doradztwo w rozwoju biznesu.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram