Lodobusy już w 9 miastach w Polsce

Data dodania: 22 lipca 2015
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Lody Bonano

Jedna z największych franczyzowych sieci lodziarni w Polsce zwiększyła liczbę pawilonów mobilnych. Obecnie tego typu koncept funkcjonuje już w 9 miastach Polski.

Mobilne punkty handlowe umożliwiające sprzedaż m. in. flagowego produktu sieci Lody Bonano, czyli amerykańskich „świderkow”, to pomysł stosunkowo świeży. Trafiły do oferty franczyzowej w tym roku.

W kraju działa już 9 przyczepek gastronomicznych z charakterystycznym, żółto-czerwonym logo – mówi Paulina Zubrzycka, odpowiedzialna za rozwój sieci franczyzowej Lody Bonano.

Wbrew pozorom, pomysł ten sprawdza się nie tylko w przypadku nadmorskich kurortów. Obok Krynicy Morskiej, Łeby czy Jarosławca, Lodobusy spotkać można też m. in.w Sierpcu, Żarach, Ełku, Szczytnie, Miastku oraz Białymstoku.

Ich powstanie było odpowiedzią na zapytania zarówno obecnych, jak i potencjalnych franczyzobiorców. Koncept ten dedykowany jest szczególnie dla miejsc, w których istnieją trudności z uruchomieniem lodziarni stacjonarnej – dodaje Paulina Zubrzycka.

Dzięki temu „świderki” sprzedawane z okienka Lodobusa można więc kupić w pobliżu plaż, parków, deptaktów czy różnych atrakcji turystycznych. Umożliwiają one także sprzedaż lodów bezpośrednio na parkingach lub przy centrach handlowych.

Tego typu mobilne punktu sprzedaży to homologowane, jednoosiowe przyczepki o wymiarach 3x2 m. Co istotne, do ich przemieszczania wystarczy zwykły samochód osobowy. Wszystko za sprawą konstrukcji zbudowanej ze specjalnej, warstwowej płyty, dzięki której całość pozostaje jednocześnie lekka i trwała.

Koszt zakupu Lodobusa to 25 tys. zł netto. Cena nie obejmuje maszyny do lodów, którą można kupić lub wydzierżawić na czas trwającego sezonu. Miesięczny koszt franczyzy to 600 zł – przypomina przedstawicielka firmy.

Lody Bonano to jedna z największych sieci franczyzowych lodziarni w Polsce. W ubiegłym roku pod jej szyldem funkcjonowało 175 lokali. Teraz ta lista wydłużyła się o niemal 100 kolejnych, w tym m. in. w Brukseli. Pierwsza lodziarnia powstała w 2003 roku w Białymstoku.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram