Lifting aut ma powodzenie

Autor: Redakcja
Data dodania: 7 stycznia 2010
Kategoria:

S_Plus_PhotoJedyna w Polsce sieć salonów renowacji samochodów oferująca franczyzę – S Plus – pozyskała kolejnego partnera, który umożliwi jej rozpoczęcie działalności na północy kraju.

Wczoraj S Plus podpisał umowę z franczyzobiorcą z Gdańska – dowiedział się portal franczyzawpolsce.pl. Otwarcie nowego salonu planowane jest na marzec. - Bardzo nas cieszy ta umowa, szczególnie, że brakowało nam punktu na północy Polski. To będzie początek naszych działań w tym regionie, ale z pewnością nie koniec – zapowiada Wojciech Jachowski, dyrektor ds. marketingu i rozwoju w S Plus.

Mimo że S Plus prowadzi działalność dość specyficzną, to franczyzobiorcy wykazują nią duże zainteresowanie. - Ofertę przygotowaliśmy na początku 2009 roku, ale szerzej zaczęliśmy informować o niej dopiero w drugiej połowie minionego roku. Mimo to udało nam się już uruchomić trzy placówki franczyzowe: dwie w Warszawie (na Saskiej Kępie i Bielanach) i jedną w Białymstoku. Spodziewamy się, że w najbliższym czasie podpiszemy kolejne 4-5 umów – mówi Wojciech Jachowski. Uruchomienie inwestycji po zawarciu umowy trwa około dwóch miesięcy.

Priorytetem dla S Plusa jest rozwój w największych miastach, w każdym z nich chciałby mieć po kilka salonów. W następnej kolejności zamierza wchodzić również do miejscowości średniej wielkości. Bardzo realna jest także ekspansja zagraniczna. - Nie mogę zdradzić szczegółów, ale prowadzimy rozmowy z inwestorami z zagranicy – potwierdza Wojciech Jachowski.

Docelowo S Plus chce mieć w swojej sieci ok. 150 punktów. Każdy z nich będzie miał ok. 250-300 metrów kwadratowych. Jednak i wówczas S Plus nie zamierza spoczywać na laurach, ma już plan oferowania franczyzy na usługi mobilne. A więc franczyzobiorca nie będzie musiał dysponować lokalem, będzie za to dojeżdżał do klienta, który potrzebuje jego usług.

Obecnie w ofercie salonów S Plus jest tzw. auto detailing, czyli zaawansowana kosmetyka aut polegająca na dokładnym czyszczeniu i renowacji pojazdu z zewnątrz i wewnątrz oraz tzw. Smart Repair, czyli naprawy drobnych uszkodzeń, typu wgniecenia czy otarcia. Stopniowo wdrażane mają być kolejne usługi. S Plus uruchomił już pilotażowy program w porozumieniu z PZU, który polega na świadczeniu usług typu Smart Repair jako metody likwidacji szkody w samochodach ubezpieczonych w PZU. Funkcjonuje on na razie tylko w dwóch placówkach warszawskich oraz w salonie w Jabłonnie. W tym roku ma jednak objąć pozostałe punkty S Plus.

Wszystko wskazuje na to, że kryzys, a wręcz zapaść na rynku motoryzacji nie uderzy w S Plusa, bowiem polski rynek samochodowy to w olbrzymiej większości rynek wtórny. - Polacy kupują samochody używane, ale lubią, gdy wyglądają jak nowe. Dzięki nam mogą niezbyt wysokim kosztem taki efekt uzyskać – twierdzi Wojciech Jachowski. Zauważa on jednocześnie, że rzeczywiście na skutek kryzysu w ubiegłym roku spadła liczba aut sprowadzanych do Polski. W 2008 roku było to ok. 1,1 mln, szacunki za 2009 rok mowią o 700 tysiącach. - W tym roku liczymy na odwrócenie trendu, ale nawet jeśli liczba sprowadzonych aut znów by spadła, to i tak są one w Polsce na tyle popularne, że będziemy mieć sporo pracy – zapewnia.

Joanna Cabaj – Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram