Lider rynku zoologicznego zwiększa sieć sprzedaży

Autor: Redakcja
Data dodania: 20 lipca 2015
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Foto: freeimages.com

Rynek sklepów zoologicznych cechuje rozdrobnienie. Zaczyna się to jednak zmieniać, bo przybywa sklepów pod wspólnym szyldem.

Spółka Kakadu, właściciel 41 sklepów własnych, jest siecią sklepów zoologicznych w Polsce w tradycyjnym kanale sprzedaży artykułów zoologicznych.

Od stycznia 2015 roku sieć należy do Placek Holding, który jest dystrybutorem artykułów zoologicznych oraz właścicielem i operatorem ponad 100 sklepów zoologicznych (pod marką Super Zoo and Dino Zoo) w Europie Centralnej i Wschodniej z obrotami przekraczającymi 70 milionów euro i zatrudnieniem ponad 640 pracowników. Placek Holding jest obecny na rynkach czeskim, łotewskim, polskim, słowackim, rosyjskim i ukraińskim.

Po dołączeniu spółki do Placek Holding, w Kakadu rozpoczął się proces restrukturyzacji, który potrwa jeszcze kilka miesięcy. Wraz z nowym właścicielem w spółce pojawiły się nowe możliwości i koncepcje rozwoju, które zaowocowały nowo otwartym sklepem w Centrum Ursynów przy ulicy Puławskiej w Warszawie.

To sklep modelowy, zbudowany według nowych standardów, które stanowić będą wyznacznik dla nowo otwieranych sklepów oraz dla remodelingu istniejących obiektów. Obok zmian wizerunkowych, nowy właściciel koncentruje się na wewnętrznych zmianach spółki, które najbliższym czasie przełożą się na lepszą efektywność operacyjną i ekonomiczną spółki.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram