Lider otwiera kolejne punkty franczyzowe

Autor: Redakcja
Data dodania: 11 lutego 2009
Kategoria:

McDonald's jest jedną z największych na świecie organizacji franczyzowych. To Franczyzobiorcy - obok samej korporacji i jej dostawców – stanowią główny filar marki. W dużej mierze dzięki nim McDonald's jest w ścisłej czołówce najsilniejszych marek świata.

W Polsce Franczyzobiorcy prowadzą około 30% wszystkich restauracji sieci McDonald's. Grono to liczy obecnie kilkadziesiąt osób i stale się powiększa.
- Przewaga lokalnych przedsiębiorców tkwi w doskonałej znajomości klientów, wnosząc istotny wkład w jej rozwój i powodzenie restauracji i możliwości elastycznego reagowania na ich potrzeby. – mówi Grzegorz Chmielarski, Dyrektor Działu Franczyzy McDonald's Polska. Od momentu otwarcia pierwszej polskiej restauracji minęło 17 lat, McDonald's otworzył w tym czasie 221 obiektów (72 z nich to obiekty licencyjne prowadzone przez 42 franczyzobiorców) i informuje o powstaniu kolejnych.
mccafe_fotka.jpgW styczniu otwarta została placówka w Gnieźnie - zaprojektowana i wykonana zgodnie z projektami przygotowanymi przez Europejskie Studio Projektowe McDonald’s w Paryżu. Tym, co wyróżnia gnieźnieńską restaurację McDonald’s jest wydzielenie we wnętrzu funkcji kawiarnianej pn. McCafe, która różni się od pozostałe części restauracji wystrojem, umeblowaniem i całkowicie odmienną ofertą produktową (menu to różnego rodzaju napoje przygotowane na bazie kawy oraz różnorodne desery). McCafe w Gnieźnie jest czwartą tego typu realizacją w Polsce i stanowi element testu prowadzonego przez firmę. Pierwsza kawiarnia McCafe została otwarta w lipcu 2008 roku w Poznaniu. W restauracji McDonald’s w Gnieźnie znajdą zatrudnienie 93 osoby, w tym 8 menadżerów. Wszyscy pracownicy zostali starannie przeszkoleni w innych obiektach firmy.

Agnieszka Grabuś, 11 lutego 2009 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram