Licencja na turystykę

Autor: Redakcja
Data dodania: 11 lutego 2008
Kategoria:

Jak wynika z obserwacji Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych, coraz więcej firm z branży turystycznej decyduje się na odejście od rozwijania sieci agencyjnej na rzecz rozwoju placówek własnych.

Taką tendencję zauważyć można również w sieciowych szkołach językowych. Jak podają właściciele firm z tych branż, prowadzenie własnych placówek jest w ich przypadku bardziej rentowne niż placówek agencyjnych. Wiąże się to głównie z prowizjami, które partnerzy otrzymują za sprzedaż usług i produktów. Własne placówki tworzone są głównie w dużych miastach. Otwieranie nowych lokalizacji ma wzmocnić wizerunek marki i umożliwić dotarcie do szerszej grupy klientów.

Przykładem takiego rozwiązania jest firma turystyczna Rainbow Tours oraz szkoła językowa JDJ Bachalski, specjalizująca się w językowych kursach zagranicznych. W tym roku obie firmy zdecydowały, że lepszą inwestycją będą oddziały własne. W samej Warszawie Rainbow ma już pięć salonów sprzedaży, z których ostatni otwarto w listopadzie ub.r. Firmy rozbudowują sieć własnych oddziałów, wypracowały swoją markę i zależy im na zachowaniu standardów obsługi. Właściciele firm stale czuwają też nad funkcjonowaniem oddziałów.

Mimo, że większość firm osiąga lepsze wyniki finansowe właśnie dzięki franczyzie, specyfika branży turystycznej powoduje, że dla prowadzących biura turystyczne bardziej opłacalny jest rozwój sieci własnej. Na przykładach obu omawianych firm widać, że ta strategia pozwala osiągać dobre wyniki finansowe i zbudować stabilną sieć.

Kamila Kierzek, 11 lutego 2008

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram