Leśne Runo zmieniło właściciela

Autor: Redakcja
Data dodania: 9 maja 2011
Kategoria:
Lesne_Runo_-_Nowa_DebaZapowiadana od września ubiegłego roku transakcja wreszcie doszła do skutku. Kto przejął jedną z większych sieci restauracji przydrożnych w Polsce, liczącą 15 placówek?

Do sieci Leśne Runo należy 11 restauracji własnych oraz 4 franczyzowe, wszystkie działają przy stacjach paliwowych znanych koncernów na terenie całej Polski. Sieć stworzyło i zarządza nią Towarzystwo Przyjaciół Polskiej Kuchni S.A. (TPPK). Spółka do niedawna była własnością Polskiej Agencji Rozwoju Turystyki. Jednak ta ze względu na plany skoncentrowania się na swojej głównej działalności – szkoleniach i doradztwie dla sektora turystycznego – zdecydowała się pozbyć gastronomicznej spółki.

 
Przypomnijmy, że cena wywoławcza w przetargu ogłoszonym we wrześniu 2010 roku wyniosła niewiele ponad 2,5 mln zł za 100-procentowy pakiet akcji. Zarząd TPPK poinformował, że do sprzedaży doszło 27 kwietnia 2011 roku. Nowym właścicielem sieci Leśne Runo została spółka GJB Assets Management Ltd. wchodząca w skład funduszu kapitałowego Tar Heel Capital. Nie podano, jaka była ostateczna cena transakcji.
 
Jak dowiedział się portal FranczyzawPolsce.pl, zmiana właściciela nie spowoduje znaczących zmian w strategii Leśnego Runa. Sieć nadal będzie się rozwijać oraz oferować możliwość współpracy franczyzowej.
 
Franczyzobiorca sieci musi dysponować odpowiedną lokalizacją – przy stacji paliw, a także środkami na inwestycję, której wartość ustalana jest indywidualnie, w zależności od stanu lokalu, w którym będzie znajdować się restauracja. Wystrój lokali utrzymany jest w stylu leśnym, z naturalnymi elementami dekoracyjnymi, jak np. suszone kwiaty czy owoce. Restauracje serwują dania kuchni polskiej.

Zaangażowanie funduszu inwestycyjnego w sieć Leśne Runo, plany innych graczy z segmementu gastronomii przydrożnej (np. Polskiego Jadła) świadczą o dużym potencjale tego rynku i możliwościach znacznego i dość szybkiego rozwoju działających na nim firm.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram