Leśne Runo: rebranding marki

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 stycznia 2013
Kategoria:
lesne_runo

lesne_runo

Spółka Leśne Runo, sieć przydrożnych lokali gastronomicznych, będzie funkcjonować pod nową nazwą – Mr Kuchar. Proces rebrandingu będzie trwał 12 miesięcy.

Rebranding zakłada nowe logo, stronę internetową, wystrój wnętrz i menu. Motywem przewodnim punktów gastronomicznych zostanie kucharz trzymający w jednym ręku łyżkę, a w drugiej widelec. Zdaniem spółki, taki obraz kojarzy się na całym świecie z jedzeniem, dzięki czemu identyfikacja restauracji stanie się bardziej intuicyjna.

Nowe lokalizacje będą funkcjonować już pod nową nazwą. Dla aktualnie działających w sieci restauracji, nazwa i logo będą wprowadzane systematycznie – proces rebrandingu planowany jest na 12 miesięcy. Spółka zapowiada, że zmiana odbędzie się płynnie i z zachowaniem okresu przejściowego – w przypadku istniejących lokalizacji będą one przez jakiś czas funkcjonowały pod wspólną nazwą, Leśne Runo i Mr Kuchar.

Restauracje Mr Kuchar mają kojarzyć się z dobrym, polskim jedzeniem, serwowanym szybko, podawanym w nowoczesnym lokalu, w taki sposób aby przyciągnąć młode osoby.

Leśne Runo jest siecią restauracji zlokalizowanych przy trasach komunikacyjnych o dużym natężeniu ruchu. Koszt uruchomienie lokalu we franczyzie zależy od jego wielkości, stanu technicznego i posiadanego wyposażenia. Optymalny lokal powinien mieć powierzchnię w granicach 130 m2 - 200 m2, z czego zaplecze kuchenne ok. 70 m2. Opłata licencyjna za przystąpienie do sieci restauracji 15.000 złotych. Firma pobiera miesięcznie 5% wartości obrotu netto.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram