Leśne Runo idzie na NewConnect

Autor: Redakcja
Data dodania: 5 lipca 2011
Kategoria:

Lesne_Runo_-_Nowa_Deba

Nowy właściciel sieci restauracji przydrożnych jeszcze w III kwartale br. chce wprowadzić ją na giełdę. Pozyskane z prywatnej emisji akcji środki posłużą do przyspieszenia ekspansji sieci.

Plany nowych inwestorów zakładają, że tylko w przyszłym roku powstanie pięć nowych restauracji pod marką Leśne Runo. W kolejnych latach spółka zamierza utrzymać podobne tempo.

Przypomnijmy, że dziś Leśne Runo zarządza siecią 15 restauracji przydrożnych serwujących dania kuchni polskiej, z czego 4 działają na zasadzie franczyzy. Jeszcze do niedawna sieć była własnością Polskiej Agencji Rozwoju Turystyki, ale na początku roku zmieniła właściciela. Obecnie po 50 proc. akcji mają Fundusz Tar Heel Capital i Powszechne Towarzystwo Inwestycyjne.

- Spółka operuje w ciekawej niszy konkurencyjnej branży, w której wyrobiła sobie unikalną markę. W mojej opinii, po uwzględnieniu naszych pomysłów na rozwój, jest to perspektywiczna inwestycja w spółkę, która już obecnie przynosi zyski. Planujemy zamknięcie kilku nierentownych lokali przy jednoczesnym otwarciu przynajmniej kilkunastu nowych w przeciągu dwóch-trzech lat w atrakcyjniejszych, strategicznie wybranych miejscach. Widzimy także miejsce na znaczącą poprawę w zakresie procesów zarządzania - powiedział Andrzej Różycki, Dyrektor Inwestycyjny Tar Heel Capital i Przewodniczący Rady Nadzorczej Leśnego Runa.

Pomocna w rozwoju spółki będzie również wiedza i doświadczenie spółki portfelowej Powszechnego Towarzystwa Inwestycyjnego. – PTI wspólnie z IZNS Iława kontroluje DE MOLEN, zajmujący się dystrybucją akcesoriów i kosmetyków samochodowych. Sprzedaje on produkty m.in. do blisko 2,5 tysięcy stacji benzynowych. Wiedza DE MOLEN dotycząca lokalizacji stacji benzynowych jest bardzo istotna w kontekście rozwoju sieci restauracji przydrożnych. Właśnie tutaj widzimy szanse na przyspieszenie rozwoju Leśnego Runa. Ponadto, handlowcy DE MOLEN odwiedzający stacje benzynowe mogą pomóc przy rozszerzaniu sieci Leśnego Runa – twierdzi Kamil Jankowski, prezes PTI.

Przedstawiciele Leśnego Runa podkreślają, że specyfika oferty skierowanej głównie do osób podróżujących sprawiła, że Leśne Runo nie odczuło efektów spowolnienia w branży gastronomicznej, na które skarżyły się inne podmioty. Fundusze na dalszy rozwój sieci zostaną pozyskane z oferty prywatnej, która poprzedzi debiut na rynku NewConnect, a ten zaś planowany jest na przełom III i IV kwartału 2011 roku.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram