Lektury przedsiębiorcy: Jeff Bezos i era Amazona

Data dodania: 22 kwietnia 2014
Autor: Redakcja
Kategoria:
Jeff Bezos i era Amazona

Złośliwy choleryk, genialny przedsiębiorca, skąpiec, szastający pieniędzmi inwestorów na prawo i lewo, od dziecka marzący o podróży w kosmos, bezwzględny dla konkurencji. Jaki jest naprawdę Jeff Bezos, twórca Amazona? Dowiecie się z książki Brada Stone'a "Jeff Bezos i era Amazona" - to dobra lektura dla każdego przedsiębiorcy.

Przez długie lata Jeff Bezos nie przebijał się do świadomości Polaków jako jeden z najprężniejszych na świecie biznesmenów. Jego nazwisko znane było branży e-commerce. Lepiej znaliśmy Billa Gatesa, potem umysłami konsumentów władał Steve Jobs. Jeff Bezos pozostawał w cieniu. Niesłusznie. Zbudował od zera największą potęgę w handlu internetowym. Bez cienia empatii dla dostawców, konkurentów i pracowników. Za to konsekwentnie, patrząc nie na miesięczne słupki sprzedaży, ale widząc firmę za kilka lat.

Brad Stone stworzył mięsisty, żywy portret genialnego biznesmena i jego firmy. Poznajemy go poczynając od dzieciństwa, przez młode lata, po dzień dzisiejszy. Historia wciąga jak norweski kryminał - nie ma w niej nic standardowego. Genialny dzieciak, który uwielbiał książki postanowił pewnego dnia zostać światowym potentatem w ich sprzedaży. Jak mantrę powtarzał, że biznes ma 70% szans na upadek. Ale pracował do upadłego, do tego samego zmuszając swoich ludzi. Przez wiele lat Amazon nie zanotował ani centa zysku, ale jego giełdowa wartość rosła jak na drożdżach. Przetrwał erę upadku dotcomów i wyszedł na prostą. "Jeff Bezos i era Amazona" dokładnie opisuje każdy moment rozwoju firmy, każde jej potknięcie, każdą zmianę. Początkowo pomyślana jako internetowa księgarnia, rozwinęła się w potentata handlu internetowego, producenta czytników, wydawcę, sprzedawcę zabawek, prezentów i w zasadzie wszystkiego, co da się sprzedać.

To doskonała lektura dla każdego przedsiębiorcy - odnajdziecie w niej mnóstwo inspiracji i potwierdzenia biznesowych schematów postępowania. Od wypuszczania produktów na rynek, przez pivoty, wykańczania konkurencji, po współpracę z kontrahentami. W zasadzie jest to to gotowe case study budowania światowej potęgi biznesowej. Wyjątkowo rzeczowe i obiektywne. Jeffa Bezosa pokazuje z każdej możliwej strony - drania o zaraźliwym, donośnym śmiechu, wizjonera, który potajemnie buduje drugą firmę zajmującą się podbojem kosmosu. I każda z jego twarzy jest prawdziwa. Lekturę z czystym sumieniem polecamy.

Przy tej okazji mamy dla Was konkurs - do wygrania 3 książki Brada Stone'a "Jeff Bezos i era Amazona", przekazane nam przez wydawnictwo Albatros 🙂 Szczegóły na podstronie konkursowej.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram