Leasing-Experts z rekordową kwotą transakcji

Autor: Redakcja
Data dodania: 9 października 2014
Kategoria:
Leasing-Experts z rekordową kwotą transakcji: Foto: Leasing-Experts

Leasing-Experts z rekordową kwotą transakcji: Foto: Leasing-Experts

Leasing-Experts, fundusz leasingowy notowany na rynku New Connect, specjalizujący się w leasingu mniejszych nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, nawiązał współpracę z Grupą Rank Progress. Spółki podpisały umowy leasingu finansowego na dwie nieruchomości gruntowe w Kłodzku i Legnicy o łącznej rekordowej w historii spółki Leasing-Experts wartości transakcji wynoszącej ponad 9 mln zł.

Na podstawie zawartych umów leasingowych Leasing-Experts dokonał zakupu nieruchomości i oddał je do użytku firmie PROGRESS II (spółce zależnej Rank Progress ) w zamian za miesięczne opłaty leasingowe.

Liczę na to, że podpisane umowy to początek długoterminowej współpracy z Grupą Rank Progress. Mamy rozwiązania, które doskonale pasują zarówno mniejszym firmom, jak i dużym korporacjom, które chcą zrealizować inwestycje lub uwalniać zamrożone środki finansowe w nieruchomościach poprzez produkty leasingowe. Dzięki temu tak szybko rozwijamy nasz biznes – mówi Marcin Pawłowski, prezes Leasing-Experts.

Fundusz leasingowy Leasing-Experts został stworzony w maju br. i specjalizuje się w leasingu nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych. Spółka nabywa nieruchomości ze środków własnych, a źródłem rozbudowy funduszu są środki pochodzące z kredytów bankowych i emisji obligacji. Z ostatnich czterech emisji obligacji przeprowadzonych od początku 2014 r. spółka pozyskała 10,57 mln zł. Po zakupie nieruchomości, które są przedmiotem umów, portfel spółki będą stanowiły nieruchomości o łącznej wartości rynkowej 12 744 384,71  mln zł.

W przypadku współpracy z Leasing-Experts bardzo sprawnie udało się uzgodnić szczegóły finansowania i jednocześnie uzyskać satysfakcjonujące nas warunki, leasing nieruchomości może stanowić dla naszej grupy alternatywne do kredytów źródło pozyskiwania środków finansowych oraz mechanizm nabywania interesujących nas nieruchomości – komentuje Jan Mroczka, prezes spółki Rank Progress.

Zainteresowanych współpracą z Leasing-Experts, zapraszamy do naszej bazy systemów franczyzowcyh.

INK

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram