Leasing-Experts z czterokrotnym wzrostem zysku netto

Autor: Redakcja
Data dodania: 13 listopada 2014
Kategoria:
Leasing-Experts z czterokrotnym wzrostem zysku netto

Leasing-Experts z czterokrotnym wzrostem zysku netto

Leasing-Experts, jedyna w Polsce spółka specjalizująca się w leasingu nieruchomości do 1 mln zł, po raz kolejny wypracowała znaczący wzrost wyników finansowych. W okresie od I do III kw. 2014 roku przychody spółki wzrosły o ponad 100%, a EBITDA i zysk netto o ponad 300%. 

W ostatnich miesiącach spółka znacząco zwiększyła także udział w rynku leasingu nieruchomości.

W ciągu pierwszych 9 miesięcy 2014 roku firma wypracowała skonsolidowane przychody na poziomie 2,633 tys. zł (wzrost o 111,7% r/r). Zysk EBITDA wyniósł 697,2 tys. zł, co stanowi wzrost o 305,5% r/r, a zysk netto 513 tys. zł - wzrost o 327,1% r/r.

Jednocześnie poziom marż kształtuje się na zdecydowanie wyższym poziomie niż w analogicznym okresie roku poprzedniego – marża EBITDA wzrosła o 12,7 p.p. do poziomu 26,5%, a marża netto o 9,8 p.p. do poziomu 19,5%.

Uruchomiony w maju br. roku fundusz leasingowy, dedykowany finansowaniu nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych o wartości transakcji do 1 mln zł, osiąga bardzo dobre rezultaty.

Produkt zyskuje na popularności, dostajemy coraz więcej zapytań. W związku z tym zawieramy kolejne transakcje, co przekłada się na wzrost naszego portfela nieruchomości i sytuację operacyjną. Efekty są już widoczne w naszych sprawozdaniach finansowych – mówi Marcin Pawłowski, prezes Leasing-Experts.

Zgodnie z danymi Związku Polskiego Leasingu za III kw. 2014 r. Leasing-Experts kwalifikuje się na trzecią pozycję na rynku pod względem ilości zrealizowanych transakcji leasingu nieruchomości.

Z kwartału na kwartał realizujemy więcej transakcji. Wśród naszych klientów są zarówno mniejsze przedsiębiorstwa, jak i duże korporacje takie jak Rank Progress, z którym zawarliśmy w IV kw. br. umowy na łączną wartość ponad 9 mln zł. Wyniki tej transakcji będą widoczne w raporcie okresowym za IV kw. 2014 roku – kontynuuje Marcin Pawłowski.

Równolegle spółka rozwija działalność brokerską. Obecnie posiada największą sieć oddziałów franczyzowych wśród firm pośrednictwa finansowego w Polsce, a w planach ma otwarcie kolejnych.

Dodatkowo, poprzez przejęcie spółki Aircraft Lease Poland, weszliśmy w nowy segment działalności - leasing samolotów. Obecnie prowadzimy rozmowy w ramach pierwszych umów – dodaje Marcin Pawłowski.

Zgodnie z prognozą, spółka zamierza w całym 2014 roku osiągnąć zysk netto na poziomie 1 mln zł. – Nie mam wątpliwości, że IV kw. br. także będzie bardzo dobry – podsumowuje prezes Leasing-Experts.

INK

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram