Leasing-Experts wchodzi w leasing małych nieruchomości

Autor: Redakcja
Kategoria:
Leasing Experts

Wejście spółki Leasing-Experts na NewConnect (mimo stosunkowo niewielkiej emisji) pozwoliło rozwinąć jej skrzydła. Teraz planuje poszerzenie działalności o leasing nieruchomości komercyjnych do 1 mln zł i jeszcze szybszą rozbudowę sieci franczyzowej.

Leasing-Experts zadebiutował na NC w zeszłym roku, pozyskał z parkietu pół miliona złotych. Środki zostały przeznaczone na zakupy - nieruchomości, marketing, sieć oddziałów. Dzięki temu w tej chwili Leasing-Experts ma już ok. 80 placówek franczyzowych. Co miesiąc do sieci dołącza 4-5 nowych. Marin Pawłowski, prezes firmy, podkreśla, że do końca roku 2014 powinno być ich ok. 120. Docelowa liczba to 200-300 placówek.

Większość obrotów firmy generuje leasing pojazdów do 3,5 tony. Do tej pory zrealizowała ok. 1000 transakcji na sumę 74 mln zł. Najnowszym pomysłem LE jest wejście w segment nieruchomości komercyjnych o stosunkowo niedużej wartości. Banki i fundusze leasingowe najchętniej finansują duże zakupy nieruchomości. Średnia wartość leasingu nieruchomości wynosi ponad 4,5 mln zł. Leasing-Experts zamierza skupić się na mniejszych lokalach, o wartości do 1 miliona złotych, preferowanych przez sektor MSP.

Jeśli jesteście zainteresowani ofertą Leasing-Experts, sprawdźcie ją w naszej bazie systemów franczyzowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram