Lauren Peso zadebiutuje w kwietniu

Autor: Redakcja
Data dodania: 8 kwietnia 2010
Kategoria:

lauren_peso_logoRozwijająca się poprzez franczyzę firma szkoleniowa 16 kwietnia wejdzie na New Connect. Spółka ma już cztery oddziały franczyzowe, a docelowo ma ich być w naszym kraju co najmniej szesnaście.

Spółka Lauren Peso Polska rozpoczęła rozwój franczyzowy w ubiegłym roku, kiedy to wystartowały dwie pierwsze placówki: we Wrocławiu (w lipcu) oraz w Tychach (w grudniu). Różnica w czasie była zamierzona, bowiem firma chciała po otwarciu pierwszej placówki zweryfikować w praktyce założenia swojego systemu. Ważne dla niej było to, aby franczyzobiorcy mieli pełne informacje i praktyczne przykłady.

Ten rok przyniósł już jednak przyspieszenie – w lutym rozpoczął działalność oddział w Łodzi, a w marcu w Lublinie. W sumie na ten rok Lauren Peso zaplanowało minium cztery otwarcia, czyli przed nami jeszcze przynajmniej dwa. Warto dodać, że spółka ma zamiar rozwijać się nie tylko w Polsce, ale i innych krajach Unii Europejskiej.

Jakie warunki powinien spełnić potencjalny franczyzobiorca Lauren Peso? Ważne na pewno jest doświadczenie biznesowe i handlowe. Poznanie specyfiki branży szkoleniowej umożliwia bowiem cykl szkoleń. Istotne oczywiście są też możliwości finansowe. Potrzebna kwota to ok. 50 tys. zł netto. Lauren Peso pomaga franczyzobiorcy dobrać kadrę, lokalizację, a w pierwszym okresie działalności nowego oddziału także wspiera przy pozyskiwaniu klientów.

Tego rodzaju pomoc okazuje się na tyle istotna, że nawet osoby mające bardzo bogate doświdczenie zawodowe nie decydują się niekiedy na samodzielne otwarcie firmy szkoleniowej, ale właśnie w formule franczyzowej. Takim przykładem jest Łukasz Zegar, franczyzobiorca Lauren Peso z Tychów, który przez 10 lat był handlowcem, a następnie jako trener szkolił z zarządzania sprzedażą. - Oprócz wsparcia znanej marki otrzymałem know – how w sprawach handlowych dotyczące różnych branż i firm o różnej wielkości. Wiem, jak się otwiera firmę szkoleniową, ale nie chcę przez dziesięć lat budować czegoś, co już jest zbudowane – wyjaśnia.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram